Takich strzelnic jest tylko kilka w kraju. Wkrótce otwarcie po modernizacji

Data publikacji: 13.08.2019 14:36
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Strzelnica Starachowice

Strzelnica Starachowice
Starachowice. 12.08.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Jedna z najnowocześniejszych strzelnic w kraju zostanie wkrótce oddana do użytku w Starachowicach. Obiekt zmodernizowany dzięki rządowej dotacji jest już gotowy, teraz czeka na odebranie przez miejskich urzędników.

Prace trwały od 2017 roku i zgodnie z planem zakończyły się 31 lipca. Jak informuje Aleksander Kaczmarczyk, prezes firmy Rystal-Bud, odbiory techniczne, również te dotyczące bezpieczeństwa strzelania, mogą potrwać do kilku tygodni. Ich przeprowadzenie jest zadaniem Urzędu Miasta w Starachowicach, który zarządza obiektem.

Poseł Krzysztof Lipiec z PiS, który zabiegał o dotację dla strzelnicy przypomina, że z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, przekazane zostało prawie 3 miliony złotych w dwóch projektach. Ponadto gmina Starachowice otrzymała z Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego sprzęt stanowiący wyposażenie obiektu warty 500 tysięcy złotych. Cała inwestycja kosztował 5 milionów złotych.

Obiekt przy ulicy Strzelniczej wybudowano w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Zajmuje niemal dwa hektary i jest jednym z największych w kraju. Rocznie korzysta z niego około dwóch i pół tysiąca osób.

Prezes Klubu Sportowego "Świt" Karol Kopeć podkreśla, że nowy obiekt będzie miał wszystkie parametry strzelnicy olimpijskiej. Będą mogły się tam odbywać strzelania z karabinu i pistoletu sportowego. Wyposażony zostanie w tarcze elektroniczne, obrotnice, transportery i automaty do przewijania tarcz.

Starachowicka strzelnica to jeden z zaledwie kilku tego typu obiektów w Polsce. Najbliższe znajdują się w Warszawie, Tarnowie i Bochni.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama