Poseł Lipiec: stawiamy na politykę obronną [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 14.08.2019 08:30 / Data aktualizacji: 14.08.2019 08:42
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krzysztof Lipiec - poseł PiS

Krzysztof Lipiec - poseł PiS
Kielce. 14.08.2019 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Polska nie tylko jest członkiem NATO, ale jako sojusznik może być wzorem dla innych krajów w finansowaniu swoich sił zbrojnych - tak poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec skomentował słowa prezydenta USA Donalda Trumpa, który komplementował Polskę za jej zaangażowanie w działania NATO.

Lider świętokrzyskiego PiS przypomniał, że nasz kraj systematycznie modernizuje siły zbrojne przeznaczając na rozwój armii 2,5 procent PKB.

- Stawiamy na politykę obronną. Nasze wojsko jest coraz bardziej nowoczesne i dobrze wyszkolone. Zmieniło się także nastawienie do polskiej armii. Coraz więcej młodych osób decyduje się wstąpić i związać z wojskiem. To patrioci, którzy chcą służyć Polsce i brać odpowiedzialność za losy kraju - dodał poseł.

Krzysztof Lipiec przypomniał że to bardzo ważne także w kontekście jutrzejszego święta wojska w rocznicę Bitwy Warszawskiej .

Gość Radia Kielce zapowiedział także inne istotne wydarzenie, które rozpocznie się 13 września w Kielcach. Będą to zawody robotyczne łazików marsjańskich. To wielka impreza gromadząca naukowców i inżynierów z 40 ośrodków akademickich z całego świata. Tym razem pole marsjańskie powstanie na kampusie Politechniki Świętokrzyskiej. Studenci i naukowcy kieleckiej uczelni mają wybitne osiągnięcia w tej dziedzinie. Ostatnio zdobyli pierwsze miejsce w finale zawodów University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych.

To bardzo ważne spotkanie ludzi nauki w kontekście rozwoju nowoczesnych technologii. Jak dodał poseł, Politechnika Świętokrzyska znalazła się w strategii 4.0 przedstawionej przez premiera Mateusza Morawickiego. Zakłada ona rozwój hipernowoczesnych rozwiązań gospodarczych, które będą pomagać w dalszym rozwoju kraju.

Reklama