Droga z osiedla do miasta będzie krótsza

Data publikacji: 15.08.2019 13:03
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Starachowice. Ulica Fryderyka Lempe mostu na rzece Kamiennej

Starachowice. Ulica Fryderyka Lempe, mostu na rzece Kamiennej
Fot. Google Maps

Będzie remont mostu na Kamiennej i ulicy Fryderyka Lempe w Starachowicach. To przejazd znajdujący się w dzielnicy Michałów. Ze względu na zły stan techniczny most został zamknięty w sierpniu ubiegłego roku. To spowodowało, że mieszkańcy dotrzeć do centrum muszą pokonywać kilka kilometrów.

Radna Marta Zięba przypomina, że kilkusetmetrowy odcinek dzielący osiedle mieszkaniowe z centrum trzeba pokonywać okrężną drogą. Tylko w ten sposób można się dostać do pracy, przystanku autobusowego linii numer 5, szkoły, sklepu czy kościoła.

Prezydent Starachowic Marek Materek informuje, że miasto stara się o dofinansowanie przebudowy tego odcinka z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakres prac ma objąć remont ulicy Fryderyka Lempe z remontem mostu na Kamiennej. To obiekt drewniany, zabytkowy. Dotychczas był dostępny dla samochodów, ale ekspertyzy wskazywały, że dalsze użytkowanie może zagrażać bezpieczeństwu podróżnych i dlatego został zamknięty dla ruchu. W ramach remontu poprawi się także jakość nawierzchni na ulicy Lempe - część drogi jest obecnie gruntowa, teraz ma zostać położony asfalt.

Ze względu na to, że sprawa remontu jest pilna rada miasta zdecydowała o przekazaniu pieniędzy na ten cel. Gmina ma zabezpieczoną całą kwotę z własnego budżetu. Liczy, że część pieniędzy będzie pochodziła z Funduszu Dróg Samorządowych.

Prace mają się rozpocząć w tym roku, a zakończyć w sierpniu 2020 roku. Ich koszt przekracza milion złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama