W Chmielniku wybrali najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Data publikacji: 15.08.2019 20:50
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Chmielnik. Dożynki

Chmielnik. Dożynki
Chmielnik. 15.08.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Otwarciem świetlicy wiejskiej w Ługach rozpoczęły się tegoroczne dożynki gminy Chmielnik. Tak, jak w poprzednich latach nie zabrakło też konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Chmielnik. DożynkiChmielnik. 15.08.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Jak mówi burmistrz Chmielnika, Paweł Wójcik, pomimo tegorocznej suszy i gradobicia, które zniszczyło wiele plonów, rolnicy chętnie i tłumnie spotkali się, aby móc uczcić swoje święto.

- Sam fakt, że do konkursu zgłoszono aż 12 wieńców dożynkowych jest dowodem na to, że pomimo problemów, jakie w tym roku dotknęły region, rolnicy potrafią nie tracić ducha, wspólnie bawić się i świętować i to jest najważniejsze - mówił burmistrz.

Na scenie można było podziwiać m.in. występy zespołu „Śladkowianki” oraz przedstawienie dożynkowe „Baby i Chłopy” w wykonaniu teatrzyku „Chmielnicka Gęś”.

Na dożynkach gminy Chmielnik obecna była również wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

Jak powiedziała - jest przede wszystkim zachwycona atmosferą panującą wśród mieszkańców, którzy zebrali się przy wspólnej zabawie. Jak dodała, jest to dowód na dynamiczny rozwój gminy.
Chmielnickie święto plonów zakończy występ zespołu Leyla, po którym zaplanowana jest zabawa taneczna z zespołem „Revel”.

Chmielnik. DożynkiChmielnik. 15.08.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama