Nowoczesne boiska powstaną w Jędrzejowie

Data publikacji: 16.08.2019 11:36
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przy liceum imienia Mikołaja Reja w Jędrzejowie powstaną dwa nowe boiska – jedno do gry w piłkę nożną, drugie do uprawiania różnych sportów. Inwestycja kosztować będzie 2 miliony złotych, a połowę kosztów pokryje dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wiceminister Anna Krupka powiedziała, że dzięki rządowej pomocy boiska, które nie były remontowane od czasu powstania, czyli od lat 70-tych zyskają całkiem nowe oblicze. Asfaltowa powierzchnia zamieni się na poliuretanową, boisko do piłki nożnej będzie pokryte sztuczną trawą. Drugie boisko zostanie tak przebudowane, by służyło do uprawiania różnych sportów, miedzy innymi piłki siatkowej, ręcznej i gry w tenisa.

Starosta jędrzejowski - Paweł Faryna podkreśla, że uczniowie będą mogli korzystać także z bieżni, która będzie jedyną taką w całym powiecie.

- Te bieżnie są bardzo przydatne, a nauczyciele Liceum imienia Mikołaja Reja specjalizują się w królowej sportów, czyli lekkoatletyce - podkreśla. 

Starosta zapewnia, że z odnowionego terenu przy szkole skorzystają nie tylko uczniowie, lecz także mieszkańcy Jędrzejowa.

Członek zarządu województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski przyznał, że takie boiska są już standardem w XXI wieku.

- Obiekt, który obecnie jest przy szkole, to relikt PRL-u. Myślę, że młodzież zasługuje na to, by korzystać z nowoczesnych i przede wszystkim bezpiecznych boisk. Ta inwestycja to zapewnia - mówi marszałek.

Boiska mają zostać oddane do użytku we wrześniu przyszłego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama