Bardzo mocna drużyna kandydatów PiS do parlamentu

Data publikacji: 16.08.2019 13:14 / Data aktualizacji: 16.08.2019 14:41
Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości, Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskiego PiS

Na zdjęciu: Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości, Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskiego PiS
Fot. Radio Kielce

Obecni parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej znaleźli się na liście kandydatów do Sejmu wystawionej w okręgu świętokrzyskim przez Prawo i Sprawiedliwość.

LISTA KANDYDATÓW PIS DO SEJMU I SENATU - okręg nr 33 KielceFot. PiS

Listę otwiera minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Kolejne miejsca zajmują wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, lider świętokrzyskiego PiS poseł Krzysztof Lipiec, poseł Michał Cieślak z Porozumienia i poseł Marek Kwitek. Kolejne miejsca przypadły wiceministrowi spraw zagranicznych Piotrowi Wawrzykowi, wojewodzie świętokrzyskiemu Agacie Wojtyszek, poseł Marii Zubie, posłom Bogdanowi Latosińskiemu i Andrzejowi Kryjowi, a 11. miejsce przypadło członkowi zarządu województwa świętokrzyskiego Mariuszowi Goskowi z Solidarnej Polski. W sumie lista liczy 32 osoby.

Wiceminister Anna Krupka ocenia, że to bardzo mocna drużyna. Wyraziła zadowolenie, że przypadło jej drugie miejsce na liście i pierwsze spośród polityków Prawa i Sprawiedliwości. Listę otwiera Zbigniew Ziobro z koalicyjnej Solidarnej Polski. Anna Krupka zapowiedziała, że w trakcie kampanii będzie chciała przedstawić swoje sukcesy w pracy na rzecz województwa świętokrzyskiego. Wymienia w tym kontekście rządowe inwestycje, o które zabiegała. Podkreśliła, że jej zdaniem drużyna Zjednoczonej Prawicy osiągnie w wyborach bardzo dobry wynik.

Lider świętokrzyskiego PiS Krzysztof Lipiec ocenia, że będzie to zwycięska lista w województwie świętokrzyskim. - Ambicje mamy bardzo wysokie, ale podchodzimy do tych wyborów z wielką pokorą. Walczymy o 13 mandatów. Nie jest to niemożliwe, aczkolwiek trudne zadanie. Jestem przekonany, że elektorat w województwie świętokrzyskim mocno stawia na Prawo i Sprawiedliwość - dodał.

Czwarty na liście jest poseł Michał Cieślak. - Dla mnie to bardzo dobra informacja, ponieważ jest to bardzo wysokie miejsce. Oznacza to, że zarówno prezes Jarosław Kaczyński, jak i władze na Nowogrodzkiej w Warszawie, doceniają moją pracę parlamentarną. Mam nadzieję, że również potwierdzą to wyborcy oddając na mnie głos - powiedział Michał Cieślak.

Piotr Wawrzyk, pochodzący z Kielc wiceminister spraw zagranicznych, znalazł się na szóstej pozycji. Swoją lokatę skomentował krótko: - Miejsce bardzo dobre, lista bardzo mocna. Trzeba mocno pracować i będzie sukces.

Pierwszą „10” zamyka poseł Andrzej Kryj. - To bardzo dobre miejsce. Mogę powiedzieć, że lista jest bardzo mocna. Są na niej obecni posłowie, są także samorządowcy, są osoby znane. Przypomnę, że w poprzednich wyborach startowałem z miejsca nr 12 i to była dobra, szczęśliwa „dwunastka”. Myślę, że „dziesiątka” jest jeszcze lepsza, dająca większe możliwości, a oczywiście wszystko w rękach wyborów. Będę pokornie prosił o głosy mieszkańców powiatu ostrowieckiego, mojego rodzinnego Ostrowca Świętokrzyskiego, ale także województwa świętokrzyskiego, bo przecież jestem posłem całej Ziemi Świętokrzyskiej. Lista daje nadzieję, że będziemy mieli bardzo dobry wynik - powiedział parlamentarzysta.

Poseł Maria Zuba o kolejną elekcję będzie się ubiegała z miejsca nr 8. Całą listę ocenia pozytywnie, jako gwarantującą sukces. - Na liście są osoby, które gwarantują, że będą solidnie pracować. Jak zwykle lista Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie jest listą zakładającą, że osoby od pozycji pierwszej do 32. pracują. Jeśli tak się stanie, będziemy mieli kolejny sukces. Pracowałam solidnie w każdej kadencji, od pierwszego dnia po wyborach i reagowałam na wszystkie trudności, jakie napotykali mieszkańcy naszego województwa, niosłam im pomoc, jeśli było to możliwe. Teraz też będę pracować z pokorą i solidnie, będę się przypominać wyborcom - powiedziała.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wyraziła wdzięczność kierownictwu Prawa i Sprawiedliwości, za to że znalazła się na liście do Sejmu. Jej nazwisko znajduje się na siódmej pozycji. - Siódemka to szczęśliwa liczba. W Nowym Testamencie była opisywana jako pełnia i doskonałość, a ja jako matematyk wiem również, że Pitagoras uważał ją za najważniejszą, podstawową liczbę całkowitą. Przez ostatnie lata skutecznie realizowałam postawione przede mną zadania. Były one podejmowane z myślą o mieszkańcach województwa świętokrzyskiego i teraz liczę na to, że oddadzą na mnie głos, tym samym stawiając mi nowe wyzwania i zadania - powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek.

Poseł Bogdan Latosiński uważa, że dobrzy kandydaci prezentujący dobry program pozwolą na ponowne przekonanie Polaków do wybrania Zjednoczonej Prawicy w najbliższych wyborach. Według posła każdy z kandydatów oferuje ekspercką wiedzę, zarówno na polu zawodowym, jak i społecznym, czy samorządowym. - To sprawdzeni parlamentarzyści, którzy przez ostatnie cztery lata sprawnie działali na rzecz przemian, jakie dokonały się w Polsce. To silne drużyny pełne sprawdzonych ludzi - mówi poseł.

Poseł Marek Kwitek ocenia, że Prawo i Sprawiedliwość postawiło na mocne, pewne nazwiska silnie związane z regionem. Parlamentarzysta zaznacza, że kandydaci tworzą wyważoną i racjonalną grupę osób, dobrze znanych mieszkańcom regionu. - Lista jest wyważona pod kątem różnych zawodów. Jest też reprezentacja poszczególnych powiatów, to ważne bo wyborcy chcą znać swoich kandydatów - podkreśla poseł Marek Kwitek.

Poseł Dominik Tarczyński, zajmujący 15. miejsce, ocenia listę jako najmocniejszą, jaką od lat zaprezentowało Prawo i Sprawiedliwość. Dodaje, że wskazuje to na silną pozycję partii w kraju oraz zapowiada skuteczne działanie na rzecz rozwoju Polski. - To silny skład, w którym znajdują się tylko i wyłącznie osoby zasłużone i pewne. Takie, co do których Polacy mogą mieć pełne zaufanie - stwierdził poseł.

Do Sejmu kandyduje także członek zarządu województwa świętokrzyskiego Mariusz Gosek. - Jestem bardzo wdzięczny środowisku Zjednoczonej Prawicy za to, że zdecydowało się postawić na mnie. Będę robił wszystko, aby tego zaufania nie zawieść i będę nadal intensywnie pracował - powiedział Mariusz Gosek.

Senator Jacek Włosowicz mówi, że wszyscy kandydaci Prawa i Sprawiedliwości są doświadczonymi politykami, którzy do tej pory skutecznie walczyli o poprawę jakości życia mieszkańców regionu. Ocenił również swoją obecność na liście do Senatu. Jak stwierdził, zarówno on jak i pozostali senatorowie długo starali się i skutecznie udowadniali, że są gotowi na podjęcie dalszej pracy na rzecz kraju i regionu.

- Wybory do Senatu są wyborami większościowymi więc bezpośrednie starcie z konkurencją polityczną będzie najważniejsze - stwierdził senator PiS Jarosław Rusiecki. - W ostatnich latach pokazaliśmy, że jesteśmy wiarygodni, co chcemy nadal udowadniać. Jako senator i kandydat na kolejną kadencję, obiecuję przykładać wszelkie starania do tego, aby program Prawa i Sprawiedliwości został zrealizowany. Jest on dobry dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, a także dla wszystkich Polaków - powiedział senator Jarosław Rusiecki. 

Senator Krzysztof Słoń, który będzie ubiegał się o reelekcję, ocenia listę jako silną reprezentację osób związanych z regionem, ale w tym samym czasie prezentujących szerokie spektrum instytucji i organizacji. Jak mówi, taki układ pozwoli na dobrą równowagę i rozsądne rozdzielenie sił. - To przede wszystkim ludzie głęboko zakorzenieni w swoich środowiskach. Na liście znajdują się przedstawiciele szerokiego wachlarza organizacji politycznych i pozarządowych oraz wypróbowani i sprawdzeni samorządowcy różnych szczebli - dodał senator.

Reklama