Rynek zamienił się w arenę sportów plażowych

Data publikacji: 17.08.2019 14:58
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Festiwal Sportów Plażowych

Festiwal Sportów Plażowych
Kielce. 17.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Na Rynku w Kielcach rozpoczął się Festiwal Sportów Plażowych. To pierwsza taka inicjatywa w naszym regionie. Ten weekend stoi pod znakiem beach soccera, czyli piłki nożnej na piasku.

O Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego rywalizuje sześć zespołów. Na Rynku powstało boisko, do budowy którego wykorzystano 600 ton piasku. Są również trybuny dla 300 osób.

- Niecodzienny widok naszego Rynku. Wysypany piaskiem, a na boisku przy wysokiej temperaturze walczą piłkarze. Cieszy również to, że mimo wakacji dużo ludzi przyszło popatrzeć na ten futbol na piasku. Jest to świetne inicjatywa. Dobrze, że samorząd województwa przyłączył się do organizacji tego festiwalu. Naprawdę było warto i mam nadzieję, że będzie to cykliczna wakacyjna impreza w Kielcach - powiedział Mariusz Gosek, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

- Wspólnie z urzędem marszałkowskim i Międzynarodowym Centrum Sportów Plażowych chcieliśmy, żeby te ostatnie dwa tygodnie wakacji były aktywne właśnie na naszym Rynku. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, bo przypomnę, że w dni powszednie to piaszczyste boisko mogą wykorzystać drużyny nieformalne lub kluby sportowe po wcześniejszej rezerwacji. Pogoda piękna, wszystkie restauracje i ogródki na Rynku są czynne, a więc można miło spędzić popołudnie - podkreślił Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Również mieszkańcy Kielc i turyści podkreślali, że jest to świetna inicjatywa.

- U nas w stolicy są bulwary nad Wisłą, gdzie można odpocząć i coś zjeść, ale takiego miejsca, jak wysypany piaskiem Rynek w Kielcach jeszcze nie widziałam. Bardzo przyjemnie spędzam czas - powiedziała Radiu Kielce mieszkanka Warszawy.

Dziś (sobota) mecze toczyć się będą do godziny 18.30, a w niedzielę od 10.00 do 19.00.

Za tydzień na kieleckim Rynku rozgrywane będą turnieje siatkówki plażowej, a w ostatni weekend wakacji w plażową piłkę ręczną.

Patronem medialnym Festiwalu Sportów Plażowych jest Polskie Radio Kielce.

PROGRAM FESTIWALU SPORTÓW PLAŻOWYCH

Podobne wiadomości
Reklama