Bieg rozpoczął Strawczynadę

Data publikacji: 17.08.2019 20:06
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Strawczyn. Strawczynada

Strawczyn. Strawczynada
17.08.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

III Strawczyńska Zadycha, czyli bieg na dystansie 10 kilometrów, to główna część pierwszego dnia święta gminy Strawczyn, zwanego popularnie Strawczynadą. Na starcie wyścigu wokół zalewu stanęło 250 zawodników.

Strawczyn. Strawczynada. Na zdjęciu: Sylwester Lepiarz z Łukasz Woźniak Team - zwycięzca III Strawczyńskiej Zadychy17.08.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Wśród mężczyzn zwyciężył Sylwester Lepiarz reprezentujący Łukasz Woźniak Team. Drugi był Aleksander Dragan z ekipy Mechanik i Przyjaciele, a trzeci Tomasz Biskupski z LKB Rudnik.

Zwycięzca przyznał na mecie, że konkurencja była bardzo mocna.

- Rywale byli znakomicie przygotowani. Z Olkiem dwa tygodnie przegrałem, Tomek jest również w świetnej formie, tak więc moje zwycięstwo, mimo że byłem uznawany za faworyta tego biegu, wcale nie było takie pewne – przyznał Sylwester Lepiarz.

Strawczyn. Strawczynada. Na zdjęciu: Tomasz Biskupski z LKB Rudnik - trzeci na mecie III Strawczyńskiej Zadychy17.08.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

W gronie pań triumfowała Anna Gromadzka z Czarnecki Run Team Bliżyn. Na mecie biegaczka powiedziała, że bieg kosztował ją wiele wysiłku.

- Na początku rywalki trzymały się mnie, niestety tylko do pierwszego kilometra. Później miałam świadomość, że będzie to osamotniony bieg, a samemu biegnie się bardzo trudno. Na szczęście pomógł mi jeden z biegaczy, który widząc, że słabnę, podbiegł do mnie i przez jakiś czas wspólnie ze mną pokonywał kolejne metry. Myślałam, że będzie to znacznie lżejszy bieg - przyznała zwyciężczyni.

Strawczyn. Strawczynada. Na zdjęciu: Anna Gromadzka z Czarnecki Run Team Bliżyn - zwyciężczyni III Strawczyńskiej Zadychy17.08.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Łukasz Woźniak, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie i czynny biegacz, ocenił, że z roku na rok ranga i poziom biegu wzrastają.

- Impreza jest na bardzo wysokim poziomie. Moim marzeniem było zorganizowanie takiego biegu, który stałby się wizytówką regionu i gminy. Myślę, że to się udało. Przyjechało mnóstwo ludzi, zarówno biegaczy, jak i tych, którzy ich dopingują. Chcielibyśmy, aby za rok w biegu wzięło udział jeszcze więcej zawodników - powiedział.

Strawczyn. Strawczynada17.08.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Pierwszy dzień Strawczynady upłynął pod znakiem zmagań sportowych. Oprócz biegu wszyscy chętni mogli sprawdzić się w zawodach w wyciskaniu sztangi, a także w turniejach tenisa ziemnego i piłki nożnej. Zorganizowano także pokazy judo oraz sztuk walki. Dla najmłodszych na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego OLIMPIC w Strawczynku stanęło wesołe miasteczko. Zabawę zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

Wyniki III Strawczyńskiej Zadychy:

Mężczyźni:

1. Sylwester Lepiarz Łukasz Woźniak Team 00:31:40    
2. Aleksander Dragan Mechanik Przyjaciele 00:32:17    
3. Tomasz Biskupski Zabiegani w Kielcach 00:32:32

Kobiety:

1. Anna Gromadzka Czarnecki Run Team 00:40:28
2. Agnieszka Nawrot Daniel Wosik Tervel Team 00:42:18
3. Wioletta Kierczyńska STOKOWCZYKI TEAM 00:42:33

Tagi do tego wpisu
Reklama