Bajkowe lato z Radiem Kielce. W Skarżysku było wesoło

Data publikacji: 18.08.2019 09:28 / Data aktualizacji: 18.08.2019 18:38
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skarżysko-Kamienna. Bajkowe lato z Radiem Kielce

Skarżysko-Kamienna. Bajkowe lato z Radiem Kielce
Skarżysko-Kamienna. 18.08.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Na Placu Staffa przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się kolejny spektakl dla dzieci w ramach akcji Radia Kielce „Bajkowe Lato".

Z najmłodszymi spotykała się grupa klaunów. W ich role wcielili się aktorzy szczecińskiego Teatru Kubika. Jak mówi Radosław Kubik, ich grupa działa w ramach fundacji, która promuje różne dziedziny kultury - teatru, pantominy, klaunady. Daje to okazję do połączenia wielu form wyrazu.

Fabuła przedstawienia oparta była na podróży cyrkowców, która dała pretekst do pokazania różnych form sztuki cyrkowej. Można było też poznać inną twarz głównego bohatera, kiedy gasną światła areny klaun zostaje sam i szuka przyjaźni. Dzieci miały okazję do przeżywania emocji, które towarzyszą bohaterom.

Bajkowe Lato rozpoczęło się spektaklem, a później odbyły się zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów. W niebo poleciały również ogromne bańki mydlane. Jak mówi dyrektor skarżyskiego Centrum Kultury Katarzyna Michnowska-Małek, spektakle plenerowe cieszą się dużą popularnością, tym bardziej, że jest odpowiedni dla nich amfiteatr. Duże zainteresowanie wzbudziły warsztaty teatralne, podczas których wszyscy młodzi widzowie mogli spróbować swoich sił w cyrkowych sztukach.

Jak się okazuje plenerowe spektakle Radia Kielce mają wiernych odbiorców. Pani Małgorzata z mężem i trzema synami była na naszych przedstawieniach również w Starachowicach i Staszowie. Spektakl oparty na sztuce cyrkowej podobał się jej dzieciom. Podobnie wypowiadali się inni uczestnicy, doceniali humor i profesjonalizm aktorów oraz możliwość poznania życia cyrkowców od kuchni. Kolejne spotkanie z teatrem dla dzieci za tydzień w Skalbmierzu.

Reklama