Pielgrzymują kontynuując wędrówkę biskupa Łosińskiego

Data publikacji: 18.08.2019 10:28
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Rowerowa pielgrzymka z Kielc do Jędrzejowa

Rowerowa pielgrzymka z Kielc do Jędrzejowa
Kielce. 18.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kilkanaście osób wyruszyło w pielgrzymce z Kielc do Jędrzejowa. Część z nich wędruje pieszo, a większość rowerami. Wydarzenie jest kontynuacją pieszych wędrówek biskupa Augustyna Łosińskiego na odpust ku czci błogosławionego Wincentego Kadłubka.

Jak mówi Jolanta Jakubczyk, jedna z uczestniczek, wszyscy czciciele patrona Jędrzejowa wciąż czekają na jego kanonizację.

- Każde takie spotkanie jest dowodem naszych wspomnień o Wincentym Kadłubku, dlatego podążamy szlakiem biskupa Łosińskiego - wyjaśnia.

Mąż Jolanty Jakubczyk, Zdzisław, często stara się uczestniczyć w wydarzeniach ku czci błogosławionego Wincentego Kadłubka.

- Mieszkaliśmy przez 29 lat na terenie parafii błogosławionego Wincentego w Jędrzejowie i dlatego traktujemy go z wielką czcią. To wielka postać i dziękujemy Bogu za takiego człowieka - podkreśla.

Uczestnicy pielgrzymki spotkali się przed kościołem św. Wojciecha w Kielcach. Stamtąd dotarli do bazyliki katedralnej, gdzie odbyła się msza święta. Po nabożeństwie zostanie odprawiona droga krzyżowa z katedry do kościoła św. Karola Boromeusza na Karczówce. Tam odbędzie się konferencja, zostanie odmówiony różaniec, a z Karczówki uczestnicy wyruszą do Chęcin.

Druga część pielgrzymki będzie wiodła szlakiem leśnych kapliczek. Podczas wędrówki z Chęcin do Mnichowa pielgrzymi zatrzymają się przy kapliczce ku czci błogosławionego Wincentego Kadłubka w Laskowie, a następnie przy kapliczce św. Franciszka z Asyżu przy Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie. Pielgrzymkę zakończy Apel Jasnogórski przy Grocie Matki Bożej Fatimskiej na terenie archiopactwa.

W wędrówce uczestniczy również trzecia grupa pielgrzymów, która duchowo wspiera pątników na modlitewnym czuwaniu w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie.

Tagi do tego wpisu
Reklama