Zacięta rywalizacja podczas Święta Pieroga w Bobrzy

Data publikacji: 18.08.2019 22:02
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Święto Pieroga w Bobrzy

Święto Pieroga w Bobrzy
Bobrza. 18.08.2019 / Fot. TVP3 Kielce

Pierogi z białym serem i z maliną, w środku której była jagoda przyrządzone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich Widełczanki z Daleszyc, okazały się najsmaczniejsze podczas VIII Święta Pieroga Świętokrzyskiego. Wydarzenie odbyło się w Bobrzy, w gminie Miedziana Góra.

Jak mówi Dominik Słoń z urzędu gminy tegoroczna impreza była rekordowa pod każdym względem.

- Dwanaście zespołów ulepiło w sumie 19,6 tys. pierogów, tym samym pobiliśmy o 1,1 tys. zeszłoroczny rekord imprezy. Zazwyczaj wygrywały pierogi klasyczne z mięsem, kapustą, dobrze doprawiane, tym razem panie popuściły wodze fantazji - powiedział.

Trzecie miejsce w konkursie zdobyły klasyczne ruskie pierogi z boczkiem z sosem serowo-cebulowym, które ulepiły panie z KGW Bobrzanki z Bobrzy. Jak mówi Wioletta Podstawka przepis na danie jest bardzo prosty.

Święto Pieroga w BobrzyBobrza. 18.08.2019 / Fot. TVP3 Kielce

- Trzeba było dużo chęci, radości, miłości, a przede wszystkim współpracy. Panie przez dwa dni pracowały non-stop. Jednego dnia przygotowywały farsz, a drugiego lepiły, gotowały, studziły i wreszcie kąpały pierogi w oleju, aby się nie pokleiły. Na miejscu wystarczyło je podgrzać - zdradza receptę na sukces.

Przed konkursem na najlepsze pierogi rozegrano II Bieg Rolnika, organizowany przez kielecki oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Podczas imprezy odbyły się degustacje potraw regionalnych z przyrządzonymi na wiele sposobów pierogami na czele.

VIII Święto Pieroga Świętokrzyskiego w Bobrzy zakończyła wiejska potańcówka pod gwiazdami z muzyką na żywo. 

Święto Pieroga w BobrzyBobrza. 18.08.2019 / Fot. TVP3 Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama