Szkoła przetrwania na kieleckiej Bukówce

Data publikacji: 19.08.2019 13:55
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Szkolenie survivalowe w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych

Kielce. Szkolenie survivalowe w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
19.08.2019 / Fot. Marzena Mąkosa /

Budowa schronień, pozyskiwanie wody i planowanie ucieczki - to tylko niektóre umiejętności, które nabędą uczestnicy szkolenia organizowanego w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Do jednostki na kieleckiej Bukówce przyjechało ponad 30 członków różnych organizacji proobronnych z całej Polski, którzy biorą udział w czterodniowym kursie.

Grzegorz Blaut z Combat Alert informuje, że jest to kolejne szkolenie survivalowe, w którym uczestniczy.

- Oczekuje, że będzie intensywnie, merytorycznie i że dadzą nam porządny wycisk. Jest to kurs, który ma przygotować nas do przetrwania za linią wroga i mam nadzieję, że nabędziemy wyjątkowej wiedzy oraz umiejętności. Potem przekażemy to kolejnym osobom w naszych grupach - powiedział Grzegorz Blaut.

- W zajęciach biorą udział osoby z 10 instytucji proobronnych, w tym z Ligii Obrony Kraju i stowarzyszeń oraz związków strzeleckich - informuje podporucznik Ewa Kózka z jednostki na kieleckiej Bukówce.

- Szkolenia odbywają się pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Są to zajęcia z zakresu survivalu. Kursanci dowiedzą się jak wybudować schronienie oraz prostą broń, czy niezbędne do przetrwania narzędzia. Nauczą się także jak poradzić sobie w warunkach uwięzienia - mówi ppor. Ewa Kózka.

Szkolenie potrwa do czwartku. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama