Nowe sygnalizacje świetlne mają poprawić bezpieczeństwo

Data publikacji: 19.08.2019 15:51
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wiśniówka. Skrzyżowania przy których mają pojawić się sygnalizacje świetlne

Wiśniówka. Skrzyżowania, przy których mają pojawić się sygnalizacje świetlne
Wiśniówka. 19.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Pięć nowych skrzyżowań z sygnalizacją świetlną zostanie wybudowanych na drogach krajowych w województwie świętokrzyskim. Trzy z nich powstaną na krajowej „74” dwa na trasie 73.

Światła zostaną zamontowane między innymi w Woli Jachowej na skrzyżowaniu z trasą w kierunku Bielin. 

Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że światła na każdym z tych skrzyżowaniu znacznie ułatwią włączenie się z dróg podporządkowanych do tras krajowych. Poprawi się także bezpieczeństwo szczególnie podczas lewoskrętów.

- Na tym skrzyżowaniu panuje duże natężenie ruchu tranzytowego lokalnego i turystycznego, ponieważ droga do Nowej Słupi prowadzi do jednej z najważniejszych miejscowości i podnóża Gór Świętokrzyskich - powiedziała. 

Sygnalizacje świetlne będą kierować ruchem także w dwóch innych miejscach na drodze krajowej 74, w Rudzie Malenieckiej na skrzyżowaniu z krajową „42” oraz w Radoszycach.

Kolejne światła drogowcy wybudują także w okolicy Kielc, na skrzyżowaniu „73” z drogą gminną i dojazdową w miejscowości Wiśniówka, a także z drogą powiatową w miejscowości Dąbrowa.
Budowa sygnalizacji świetlnych będzie kosztowała około miliona złotych. Wszystkie mają być gotowe do końca tego roku.

Wiśniówka. Skrzyżowania, przy których mają pojawić się sygnalizacje świetlneWiśniówka. 19.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama