Bartłomiej Sienkiewicz liderem listy KO do Sejmu w Świętokrzyskim

Data publikacji: 19.08.2019 16:43 / Data aktualizacji: 19.08.2019 17:45
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bartłomiej Sienkiewicz

Bartłomiej Sienkiewicz
Kielce. 07.08.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej przed jesiennymi wyborami. Liderem sejmowej listy ugrupowania w województwie świętokrzyskim jest Bartłomiej Sienkiewicz.

Poseł Artur Gierada, lider świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej, podkreśla, że liczy na uzyskanie od czterech do pięciu mandatów w regionie.

- Czwarte miejsce dla mojej osoby na listach uważam za dobre. Wielokrotnie w przeszłości startowałem także z piątego miejsca i zdobywałem mandat. Przede wszystkim liczę na pozytywną ocenę mojej pracy przez wyborców. Sądzę, że ta czwórka przyniesie mi szczęście - zaznacza Artur Gierada.

Na telefoniczny komentarz w sprawie zatwierdzonych przez radę krajową list wyborczych nie zgodził się Bartłomiej Sienkiewicz, jedynka Koalicji Obywatelskiej w regionie świętokrzyskim.

Opublikowanie pełnych list do Sejmu przez Koalicję Obywatelską dosadnie komentuje poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

- W życiu publicznym nie powinno być miejsca dla politycznych epigonów. Jednak szacun dla lidera listy KO w regionie, który - jak sam określił - był ministrem w rządzie „teoretycznego państwa”. A państwo to, za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego - „ch…, d… i kamieni kupa - podkreśla.

W opinii senatora Krzysztofa Słonia z Prawa i Sprawiedliwości, listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej do Sejmu nie są zaskakujące poza postacią ich lidera, jakim cztery lata temu był Grzegorz Schetyna, a obecnie Bartłomiej Sienkiewicz.

- Zdaje się, że ta lista jest zdominowana przez osoby kojarzone z PO, chociaż widać na niej również wpływy innych ugrupowań, tych bardzo liberalnych i lewicujących. Myślę, że jest to lista, która nie jest konkurencją dla Prawa i Sprawiedliwości - dodaje.

Krzysztof Słoń podkreśla, że ze strzępków programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej widać wyraźnie różnicę pomiędzy tą mieszanką ugrupowań, a programem dobrej zmiany prezentowanym przez Prawo i Sprawiedliwość.

PEŁNA LISTA KO DO SEJMU W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM  

1. Bartłomiej Sienkiewicz 
2. Adam Cyrański 
3. Marzena Okła-Drewnowicz 
4. Artur Gierada
5. Agata Wojda 
6. Jerzy Materek
7. Lucjan Pietrzczyk 
8. Michał Braun 
9. Maciej Kmita
10. Edyta Chandze
11. Michał Cichocki 
12. Józef Adamczak
13. Andrzej Zoch 
14. Łukasz Maderak 
15. Józef Bryk 
16. Eugeniusz Łata 
17. Anna Sioja 
18. Gabriela Pustuła 
19. Sławomir Gierada 
20. Avetsi Mnoyan 
21. Dorota Gruszka 
22. Mirosław Dziarek 
23. Katarzyna German 
24. Norbert Krzystanek 
25. Teresa Dziopa 
26. Anna Dziewanowska 
27. Piotr Herman
28. Jakub Dajczer 
29. Dorota Łukawska 
30. Zofia Jaroszek 
31. Izabela Buszewicz 
32. Sławomir Gągorowski 

Reklama