Marcin Piętak jednogłośnie wybrany prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej

Data publikacji: 20.08.2019 08:49 / Data aktualizacji: 20.08.2019 15:33
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wybory zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej. Na zdjęciu Marcin Piętak  prezes ROT

Wybory zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej. Na zdjęciu: Marcin Piętak - prezes ROT
Kielce. 20.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Marcin Piętak, dyrektor gabinetu marszałka województwa świętokrzyskiego został prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Za objęciem przez niego funkcji prezesa głosowało 66 osób, czyli wszyscy obecni na walnym zgromadzeniu członkowie organizacji.

Nowy szef ROT podkreśla, że stoi przed nim duże wyzwanie.

- Czuję się zaszczycony tym, że jednogłośnie otrzymałem mandat zaufania od członków organizacji. Instytucja jest dobrze oceniana w kraju, będę starał się, abyśmy poprawiali naszą pozycję - podkreśla.

Marcin Piętak jest dyrektorem gabinetu marszałka województwa świętokrzyskiego. Wcześniej pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego, był też doradcą wojewody świętokrzyskiego.

Wiceprezesem organizacji została Danuta Papaj, zastępca prezydenta Kielc. Podkreśliła, że będzie dążyła do wypromowania stolicy regionu i koncentrowała się na stworzeniu silnej turystycznie marki województwa.

- Nam jest potrzebne to, by mówić dobrze o regionie na zewnątrz. Musimy chwalić się tym, co zostało zrobione w województwie, a nie było tego mało. W ten sposób przyciągniemy turystów - podkreśla wiceprezydent Kielc.

Danuta Papaj uważa, że region mogą wypromować wspólne działania włodarzy i przedsiębiorców, takie jak stworzenie jednego biletu do wielu atrakcji w regionie czy publikacji, w których byłyby zebrane informacje na temat najbardziej malowniczych tras, zarówno dla podróżujących samochodami, jak i rowerami. Skład zarządu uzupełniła także Beata Wróbel, kierownik Referatu Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Kielcach.

ROT skupia kilkadziesiąt podmiotów. To samorządy, instytucje działające w branży turystycznej, stowarzyszenia promujące lokalne działania, hotele czy gospodarstwa agroturystyczne. Instytucja jest odpowiedzialna m.in. za promocję województwa, jego atrakcji i budowę wizerunku regionu jako miejsca przyjaznego turystom. Organizacja czerpie dochody głównie ze składek członkowskich i działalności statutowej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama