Krew potrzebna od zaraz. Apel do krwiodawców

Data publikacji: 20.08.2019 14:37
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie

 
30.06.2019 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o honorowe oddawanie krwi. Magazyny tej instytucji od kilku dni świecą pustkami.

Jak informuje Jerzy Stalmasiński, dyrektor centrum, obecnie największe zapotrzebowanie jest na grupy krwi A oraz 0.

- Mam nadzieję, że najbliższe dni i wyjazdy naszej ekipy w teren spowodują, że zapas krwi znacznie się powiększy. Mam również nadzieję, że poświęcenie mieszkańców naszego regionu wypełni lukę w magazynach. Jutro krew będzie można oddać od godziny 9.00 do 12.00 w szpitalu w Starachowicach, a w czwartek od 10.00 do 14.00, nasz mobilny punkt na honorowych dawców krwi będzie czekał na mostku nad Silnicą w Kielcach - dodał Jerzy Stalmasiński.

Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, obecnie placówka nie odczuwa jeszcze niedoborów krwi i nie ma konieczności przekładania operacji, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna.

- Już jutro nasi pacjenci mogą potrzebować tego leku. Dlatego również przyłączamy się do apelu centrum krwiodawstwa - dodała Anna Mazur-Kałuża.

Krew w dni powszednie można oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach oraz w filiach instytucji, które znajdują się w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu i Skarżysku-Kamiennej.

Podobne wiadomości
Reklama