Kolejne promesy trafiły do świętokrzyskich gmin

Data publikacji: 20.08.2019 16:36
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wręczenia promes dokonali Bartłomiej Dorywalski  wicewojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek  wojewoda świętokrzyski Krzysztof Słoń  senator PiS

Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wręczenia promes dokonali: Bartłomiej Dorywalski – wicewojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek – wojewoda świętokrzyski, Krzysztof Słoń - senator PiS
Kielce. 20.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Świętokrzyskie samorządy dostają kolejne pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesy przekazała włodarzom gmin wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Tym razem do regionu trafiło ponad 10 milionów złotych, a skorzysta z nich 17 samorządów.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski informuje, że dzięki funduszom wyremontowanych zostanie 30 zniszczonych fragmentów dróg w regionie.

- Kwota została wygenerowana z oszczędności poprzetargowych z już realizowanych zadań. Zabiegam o to, aby do naszego województwa wpłynęły kolejne fundusze. Wciąż jest taka szansa, chociaż ten rok jest i tak rekordowy. Do województwa trafiło już prawie 100 milionów złotych rządowych dotacji na remonty dróg - powiedziała Agata Wojtyszek.

Pieniądze trafiły między innymi do gminy Pawłów. Jej wójt - Marek Wojtas informuje, że rządowa promesa w wysokości sześciuset tysięcy złotych pozwoli wyremontować drogę gminną w Tarczku, która w tamtym roku została zniszczona w wyniku ulewy.

- To jest droga przez wieś, prowadzi do trasy wojewódzkiej i jest tak usytuowana, że za każdym razem podczas ulewnych opadów ulega częściowym zniszczeniom. Mam nadzieje, że po wykonaniu tych robót będzie ona bardziej odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne - dodaje wójt.

Senator Krzysztof Słoń z PiS liczy, że dzięki kolejnym rządowym dotacjom poprawi się bezpieczeństwo i komfort na drogach w województwie świętokrzyskim.

- To kolejny dowód na dobrą współprace świętokrzyskich samorządów z urzędem wojewódzkim, który reprezentuje stronę rządową bardzo szczodrze wspomagająca świętokrzyskie samorządy - powiedział senator Krzysztof Słoń.

Podczas tego rozdania, promesy trafiły także między innymi do Połańca, Pińczowa, Bałtowa oraz powiatu starachowickiego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama