Lista Koalicji Obywatelskiej bez Gierady

Data publikacji: 20.08.2019 18:24
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Studio Polityczne Radia Kielce. Sławomir Gierada  PO

Studio Polityczne Radia Kielce. Sławomir Gierada - PO
Kielce. 28.10.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Świętokrzyska lista KO w wyborach do Sejmu będzie prawdopodobnie krótsza, niż przewidywali jej liderzy. Z kandydowania zrezygnował mecenas Sławomir Gierada – informuje TVP3 Kielce.

Początkowo prawnik miał 28 miejsce na liście, po decyzji Rady Krajowej znalazł się na 19 pozycji. W rozmowie z TVP3 Kielce stwierdził, że nie chce komentować swojej decyzji. Twierdzi jednak, że nie miało na nią wpływu miejsce, które otrzymał.

- Nie numer, a człowiek się liczy - stwierdził. Na swoim profilu społecznościowym napisał „Dwóch, może trzech dobrych kandydatów na całej liście do parlamentu, to za mało, żeby myśleć o sukcesie w tych wyborach". Ten post wzbudził duże zainteresowanie partyjnych kolegów Sławomira Gierady.

Były wiceprezydent Kielc Leszek Andrasik napisał „To bardzo zła decyzja... zwyciężył tu partykularny interes”. Inny z działaczy odpowiada natomiast „Decyzja nie musi się podobać, na ile znam Sławka, to posądzenie go o partykularne interesy jest nieporozumieniem”.

Sławomir Gierada jest radnym sejmiku. W ostatnich wyborach zdobył mandat uzyskując 5 tys. 809 głosów. Startował z 4 miejsca na liście PO.

Jak informowaliśmy, w poniedziałek Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zaakceptowała ostateczny kształt list do parlamentu. Regionalna prezentacja kandydatów do Sejmu i senatu zaplanowana jest na środę w Kielcach. Świętokrzyską listę do Sejmu otwiera były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama