Kampania wyborcza PiS w powiecie skarżyskim rozpoczęta

Data publikacji: 20.08.2019 19:49
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Skarżysko Inauguracja kampanii w powiecie skarżyskim. Na zdjęciu marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski senator Jarosław Rusiecki Monika Słoniewska Dorota StępieńZając poseł Maria Zuba Patrycja IwańskaBęben poseł Krzysztof Lipiec radna powiatu starachowickiego Danuta Krępa radna sejmiku województwa świętokrzyskiego Agnieszka Buras wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk radna powiatu starachowickiego Agnieszka Kuś

Skarżysko, Inauguracja kampanii w powiecie skarżyskim. Na zdjęciu: marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, senator Jarosław Rusiecki, Monika Słoniewska, Dorota Stępień-Zając, poseł Maria Zuba, Patrycja Iwańska-Bęben, poseł Krzysztof Lipiec, radna powiatu starachowickiego Danuta Krępa, radna sejmiku województwa świętokrzyskiego Agnieszka Buras, wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, radna powiatu starachowickiego Agnieszka Kuś
Skarżysko. 20.08.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Nikt tak jak Prawo i Sprawiedliwość nie dbał dotychczas o Skarżysko - z taką deklaracją ugrupowanie rozpoczęło w powiecie kampanię wyborczą.

- Planujemy odwiedzić każdą gminę i część sołectw - mówił poseł Krzysztof Lipiec. Program Prawa i Sprawiedliwości budowany jest w oparciu o rozmowy z ludźmi, dlatego podczas kampanii, będziemy organizować spotkania w miejscach, które są licznie odwiedzane, to np. targowiska. Niebawem na konwencji programowej w Warszawie zostanie przedstawiony program wyborczy PiS. Będzie to również program dla Świętokrzyskiego - mówił parlamentarzysta.

Poseł Maria Zuba przypomniała natomiast ważne decyzję dotyczące Skarżyska, podjęte w okresie rządów PiS.

- To rondo przy wjeździe na drogę szybkiego ruchu, obwodnica miasta czy modernizacja dworca PKP - wyliczała Maria Zuba. Jak dodała - samorządy mogą korzystać z wielu programów rządowych, które poprawiają życie codzienne mieszkańców najmniejszych miejscowości.

Agnieszka Buras, kandydatka do Sejmu pochodząca z Suchedniowa, wskazała potrzebę opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Tą kwestią będzie chciała zająć się w Parlamencie. Dodatkowo - jej zdaniem - należy zwiększyć wydatki na kulturę, bo dzięki niej tworzy się tożsamość obywateli.

- Skarżysko to miasto kolei i przemysłu zbrojeniowego - podkreślał natomiast senator Jarosław Rusiecki, który ubiega się o kolejną kadencję w izbie wyższej Parlamentu. Przypomniał, że dzięki nakładom obecnego rządu, trwa wielka modernizacja linii kolejowych, a zakłady Mesko, to dostawca nowoczesnego sprzętu dla polskiego wojska. Przykładem może być rakieta Piorun, na jej produkcję wydano półtora miliarda złotych, co generuje miejsca pracy i rozwój miasta.

W spotkaniu uczestniczyli kandydaci PiS z północnej części województwa. Jutro, podobne spotkanie odbędzie się w Starachowicach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama