Końskie zadowolone ze wsparcia. Nowe komputery trafiły do szkół

Data publikacji: 20.08.2019 21:04
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Przekazanie komputerów koneckim szkołom

Przekazanie komputerów koneckim szkołom
Końskie. 20.08.2019 / Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Dzięki rządowemu wsparciu, Urząd Miasta i Gminy Końskie przekazał 16 komputerów do szkół w gminie. To element większego projektu: „Sprawne usługi publiczne” i „Rozwój e-społeczeństwa”.

Burmistrz Krzysztof Obratański informuje, że projekt jest bardzo korzystny. 

- Przy łącznej wartości nieco przekraczającej 1 milion 800 tys. złotych, wartość dofinansowania wyniosła ponad półtora miliona, więc poziom wsparcia był bardzo wysoki - mówi włodarz.

Jak dodaje burmistrz sprzęt i oprogramowanie znalazło się w głównej mierze w Urzędzie Miasta i Gminy Końskie. Oprócz wymiany zużytego sprzętu i wzmocnienia serwerowni, miasto otrzymało nowoczesne oprogramowanie. Będzie też możliwość przeszkolenia pracowników w zakresie korzystania z programów.

- Chodzi o interaktywność z naszymi mieszkańcami, możliwość pobierania dokumentów, kontaktowanie się z urzędem on-line. Załatwianie spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Dyrektorzy szkół zostali wyposażeni w sprzęt, który ułatwi kontakt z centralą, z urzędem, a także obieg dokumentów - wylicza burmistrz.

Przekazanie komputerów do placówek oświatowych to trzeci punkt projektu. Do tej pory udało się zmodernizować infrastrukturę IT, czyli doposażyć w sprzęt komputerowy i teleinformatyczny serwerownię oraz utworzyć punkt potwierdzania profilu zaufanego, przeszkolić pracowników. Uruchomiono też portal e-usług dla mieszkańców.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama