Areszt dla kierowcy, który po pijanemu śmiertelnie potrącił 14-latka

Data publikacji: 21.08.2019 12:44 / Data aktualizacji: 21.08.2019 19:27
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wypadek w miejscowości Sichów Duży w gminie Rytwiany

Wypadek w miejscowości Sichów Duży w gminie Rytwiany
17.08.2019 / Fot. KP PSP Staszów

3 miesiące spędzi w areszcie kierowca, który prowadząc samochód po pijanemu, zabił 14-letniego rowerzystę. Taką decyzję wobec mężczyzny, który w sobotę, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie, spowodował wypadek w Sichowie Dużym, podjął Sąd Rejonowy w Staszowie - informuje TVP 3 Kielce.

Do tragedii doszło 17 sierpnia, po godzinie 19.00. Przemysław S. uderzył kierowanym przez siebie samochodem w jadącego w tym samym kierunku 14-letniego rowerzystę. Następnie pojazd mężczyzny zderzył się z jadącą z przeciwka Hondą. 53-letni mężczyzna, były nauczyciel, w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Na miejscu wypadku, ratownicy przez dwie godziny reanimowali 14-letniego rowerzystę, który śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Kielcach. Niestety w niedzielę w nocy chłopiec zmarł.

W poniedziałek Przemysławowi S. zostały przedstawione zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości.

- Prokuratura Rejonowa w Staszowie skierowała do Sądu Rejonowego w Staszowie wniosek o tymczasowe aresztowanie tego mężczyzny na okres 3 miesięcy, wniosek ten Sąd Rejonowy uwzględnił i ten areszt zastosował - poinformował Jarosław Sarba z Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym przez kierowcę, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama