Więcej pociągów do stolicy. Od września nowe rozkłady jazdy

Data publikacji: 21.08.2019 16:39
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 28.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Więcej połączeń z Kielc do Warszawy - to najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie jazdy pociągów. - Będzie on obowiązywał od 1 września - mówi Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP PLK. Podróżni z Kielc i Radomia będą mogli ponownie korzystać między innymi z pociągu InterCity Morcinek.

- Na trasy wrócą także składy TLK Sztygar i InterCity Bolko. Będą one kursowały w całej relacji Warszawa - Wrocław - Warszawa, które czasowo jeździły w skróconej relacji do Radomia. Dzięki temu znacząco poprawi się oferta połączeń Warszawy z Kielcami. Zmiany zapewnią sprawną jazdę pociągów oraz jednoczesne realizowanie inwestycji z krajowego programu kolejowego - powiedziała Izabela Miernikiewicz.

Ponadto pasażerowie mogą już korzystać ze zmodernizowanych peronów. Przebudowane zostały stacje w Skarżysku Kościelnym, Marcinkowie, Starachowicach na remontowanej trasie ze Skarżyska-Kamiennej do Sandomierza.

Tymczasem jeszcze przez dwa weekendy podróżni będą mogli korzystać z oferty wakacyjnych połączeń z Kielc do Buska-Zdroju.

Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz na stronach przewoźników.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama