Radni PiS przeciwko promowaniu LGBT

Data publikacji: 21.08.2019 16:53
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu (od lewej): Jacek Kuzia - przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach, Mirosław Gębski - starosta kielecki

Na zdjęciu (od lewej): Jacek Kuzia - przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach, Mirosław Gębski - starosta kielecki
Kielce. 16.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Radni powiatowi z klubu Prawa i Sprawiedliwości przeciwni promowaniu ideologii LGBT. Chcą, by podczas piątkowej sesji wszyscy radni zajęli oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Projekt uchwały pojawił się na komisjach Rady Powiatu, jakie odbywały się we wtorek i środę. Jak czytamy w projekcie uchwały: „Rada Powiatu w Kielcach na podstawie Konstytucji RP, która jasno mówi o zakazie dyskryminacji, jest daleka od stwarzania fałszywego zagrożenia wobec grupy społecznościowej „LGBT”, natomiast sprzeciwia się: promowaniu homoseksualizmu w szkołach i życiu społecznym, wprowadzaniu wczesnej seksualizacji w szkołach, w tym kwestiom związanym z tożsamością płciową w myśl tak zwanych standardów Światowej Organizacji Zdrowia, wywieraniu ideologicznej presji na rzecz stosowania tzw. poprawności kulturowej i politycznej, ingerowaniu w sfery życia prywatnego, atakowaniu wolności słowa, podważaniu autorytetu rodziny”.

W projekcie uchwały jest także zapis o tym, że radni zapewniają ochronę 1000-letnej tradycji chrześcijaństwa w regionie oraz wielowiekowego przywiązania Polaków do wolności i wartości ponadczasowych.

Jak tłumaczy starosta kielecki Mirosław Gębski, radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy złożyli projekt uchwały, kierują się dobrem wspólnym mieszkańców powiatu kieleckiego.

- Radni sprzeciwiają się promowaniu ideologii, rozumianej jako ruch społeczny obejmujący osoby należące do mniejszości seksualnych: osoby homoseksualne, biseksualne oraz transseksualne. Cele ideologii naruszają podstawowe prawa i wolności, gwarantowane w konstytucji, a także ingerują w autonomię wspólnot religijnych. Radni zajmują jednoznaczne stanowisko - ideologia LGBT niesie zagrożenie dla rodziny, społeczeństwa i kultury - mówi starosta.

Jak powiedział nam Jacek Kuzia, przewodniczący Rady Powiatu Kieleckiego, wstępnie wszyscy radni Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowali poparcie dla projektu uchwały.

adv adv
Wiadomości
Reklama