Kolejne ciało doradcze w kieleckim magistracie

Data publikacji: 21.08.2019 18:17
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Rada Kobiet powstanie w Kielcach. Rozporządzenie o jej powołaniu wydał prezydent miasta. To kolejna, obok Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady Miasta grupa, która ma doradzać prezydentowi. Nie będzie jednak ostatnia, władze miasta planują bowiem powołanie jeszcze jednej rady, skupiającej przedsiębiorców.

Tymczasem wszystkie te grupy społeczne są już reprezentowane w Radzie Miasta, której podstawowym zadaniem jest dbanie o interesy wszystkich mieszkańców. Zasiada w niej również dziewięć kobiet. Dwie z nich są jej wiceprzewodniczącymi, a cztery kierują pracami komisji merytorycznych.

Zastępca prezydenta, Danuta Papaj twierdzi, że powodem powstania Rady Kobiet jest chęć rozmowy z przedstawicielami mieszkańców i głębszego poznania ich problemów. Zastępca prezydenta utrzymuje, że kobiety mają inne, jak mówi, wartościowe spojrzenie na niektóre sprawy.

W sens istnienia osobnej Rady Kobiet powątpiewa radny Dariusz Kisiel z PiS. Jak mówi, przy silnej reprezentacji kobiet w Radzie Miejskiej, nie rozumie idei tworzenia kolejnego ciała doradczego. Liczy jednocześnie, że nowe ciało przedstawi prawdziwe pomysły na rozwój Kielc, a nie będzie kolejną populistyczną organizacją, odwracającą uwagę prezydenta od spraw naprawdę ważnych dla miasta.

Według radnej Anny Kibortt, najważniejsze jest nie samo powstanie rady, a to, kto w niej zasiądzie. Zaznacza przy tym, że rola każdego z mieszkańców w kształtowaniu Kielc jest ważna, ale w skład kolejnej rady powinny wchodzić osoby zaangażowane społecznie.

Członkinie Rady Kobiet ma wskazać prezydent, spośród kandydatek zaproponowanych przez grupy mieszkańców.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama