Pińczów przenosi się do Krakowa

Data publikacji: 22.08.2019 10:40
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
43. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie

43. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie
Kraków. 22.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Mieszkańcy Krakowa i turyści z różnych zakątków świata, po raz kolejny będą mogli zobaczyć, czym może się poszczycić Ponidzie. Na krakowskim Rynku celebrowany będzie Dzień Pińczowa, będący częścią 43. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej.

Jak co roku, nidziański dzień rozpocznie się korowodem uczestników wokół Rynku Głównego. Następnie przedstawiciele Ponidzia przeniosą się przed wieżę ratuszową, gdzie ulokowana jest scena. Na niej, przez cały dzień swoje umiejętności prezentować będą lokalne grupy artystyczne i kapele ludowe.

Jak informuje Paweł Poros z pińczowskiego ratusza, w tym roku na scenie zaprezentują się: uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Pińczowie, młodzież z Samorządowego Centrum Kultury, Kapela Koperniacy, Stowarzyszenie Ludowe Chata Bogucka, zespół KGW „Kozubowianki, zespół KGW Skowronianki, zespół Koło Gospodyń Wiejskich z Bogucic ”Skałczanki”, Kapela Swoje Chłopy, Kapela Ponidzie Maćka Sobonia, Kapela z Lubczy Stefana Wyczyńskiego oraz strażacy z OSP Pełczyska.

Jak co roku, nie zabraknie konkursów związanych z Ponidziem. Ponadto każdy będzie mógł spróbować tradycyjnych potraw, a także kupić ręcznie robione pamiątki na dwunastu rozlokowanych na krakowskim rynku stoiskach. Z kolei w części artystycznej zaprezentuje się Rycerska Grupa Rekonstrukcyjna z Pińczowa.

Przypomnijmy, Pińczów nawiązał współpracę z krakowskim ratuszem w 2007 roku.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama