Starachowiczanie podpisują listy PiS

Data publikacji: 22.08.2019 10:57
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Starachowice. Rozmowy kandydatów PiS w wyborach parlamentarnych z mieszkańcami. Na zdjęciu poseł Krzysztof Lipiec

Starachowice. Rozmowy kandydatów PiS w wyborach parlamentarnych z mieszkańcami. Na zdjęciu: poseł Krzysztof Lipiec
22.08.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Programy społeczne, a przede wszystkim tzw. trzynasta emerytura i kwestia stadionu klubu Star Starachowice zdominowały rozmowy prowadzone przez kandydatów Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami miasta na tamtejszym targowisku.

- Ludzie pytają o to, co udało nam się przeprowadzić w kończącej się kadencji. To głównie tematy związane ze świadczeniami dla emerytów i 500 plus dla osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy proszą też, żebyśmy działali ostrzej - mówi poseł Krzysztof Lipiec.

Spotkania są także okazją do bezpośredniej pomocy, kilka osób zostało skierowanych do odpowiednich jednostek pomocowych.

Starachowice. Rozmowy kandydatów PiS w wyborach parlamentarnych z mieszkańcami. Na zdjęciu: Danuta Krępa22.08.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Podczas spotkania w Starachowicach rozdawana była także gazeta „Polska Ziemia”, pisząca o sprawach związanych z rolnictwem i bieżącymi działaniami PiS. Była to także okazja do zbierania podpisów pod listami poparcia dla listy ugrupowania.

Mieszkanka Wąchocka, która złożyła podpis na liście mówi, że odczuwa zmiany wprowadzone przez obecny rząd. Dla niej to przede wszystkim dodatkowe świadczenie emerytalne i podniesienie emerytury.

Starachowice. Rozmowy kandydatów PiS w wyborach parlamentarnych z mieszkańcami22.08.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Kandydatka na posła Agnieszka Kuś podkreśla, że mieszkańcy chętnie podpisują listy poparcia, dodatkowo w rozmowach bezpośrednich można poznać nastroje społeczne i potrzeby mieszkańców.

Starachowice. Rozmowy kandydatów PiS w wyborach parlamentarnych z mieszkańcami. Na zdjęciu: poseł Krzysztof Lipiec22.08.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Danuta Krępa, która również ubiega się o mandat w Sejmie dodaje, że mieszkańcy zauważają zmiany dokonywane przez Prawo i Sprawiedliwość. Jej zdaniem, ważną kwestią dla starachowiczan jest kwestia wychowania dzieci i tradycyjnego modelu rodziny.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama