Z dużym poślizgiem, ale progi będą

Data publikacji: 22.08.2019 11:45
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Ulica Jana NowakaJeziorańskiego

Ulica Jana Nowaka-Jeziorańskiego
Kielce. 22.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Mieszkańcy czekają od marca i jeszcze przez dwa miesiące muszą uzbroić się w cierpliwość. Do końca października, na ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Kielcach maja powstać progi zwalniające. O ich montaż, od dawna zabiegają ludzie mieszkający w okolicy, a interpelację w tej spawie, jeszcze w marcu złożył radny Dariusz Kisiel z Prawa i Sprawiedliwości.

Jak mówi, progi w tym miejscu są szczególnie potrzebne. Prosty odcinek ulicy zachęca wielu kierowców do notorycznego przekraczania prędkości, co nierzadko kończy się kolizjami i wypadkami.

Miejski Zarząd Dróg, po interpelacji Dariusza Kisiela zapowiedział, że progi zostaną zamontowane. Na spełnienie tej obietnicy mieszkańcom przyjdzie jeszcze poczekać do końca października. Rzecznik MZD - Jarosław Skrzydło wymienia, że na ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego został już wprowadzony zakaz wyprzedzania, namalowane zostały także pasy ruchu drogowego, a projekt rozmieszczenia progów jest w trakcie realizacji.

- Zostaną tam zamontowane 4 pary progów z warstwy bitumicznej, tak, aby spokojnie mogły przez nie przejeżdżać autobusy - mówi rzecznik.

Obecnie na ulicy prowadzącej do osiedla Świętokrzyskiego obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Od listopada, przy progach kierowcy będą musieli zwalniać do 20 km/h.

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama