Duże wsparcie dla osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie pomoże w organizacji imprez

Data publikacji: 22.08.2019 13:15
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu od prawej Mariusz Gosek  członek zarządu województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski  członek zarządu województwa świętokrzyskiego i Renata Janik  wicemarszałek województwa świętokrzyskiego

Na zdjęciu (od prawej): Mariusz Gosek - członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Marek Bogusławski - członek zarządu województwa świętokrzyskiego i Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego
Kielce. 22.08.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Kolejnych 6 świętokrzyskich stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych otrzymało dofinansowanie na działalność. Pieniądze będą mogły przeznaczyć na zorganizowanie przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i rekreacyjnym. Umowy o przekazaniu pieniędzy podpisano dziś w urzędzie marszałkowskim w Kielcach.

Jak informuje Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, w sumie do 16 organizacji, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekaże 200 tysięcy złotych.

20 tysięcy złotych dofinansowania otrzymała Fundacja Studio TM Kielcach. Organizacja zorganizuje za te pieniądze „III Świętokrzyski Festiwal Teatru Niemego” - informuje Dorota Anyż, prezes fundacji.

- Zaplanowaliśmy spektakle, warsztaty i konferencje dedykowane osobom niepełnosprawnym. To ważne, że mówimy o osobach niepełnosprawnych. One są wśród nas, uczestniczą w naszym życiu i nie można ich spychać na margines. Nasz festiwal jest wydarzeniem, podczas którego może się zintegrować widz pełnosprawny z osobami niepełnosprawnymi - dodała Dorota Anyż.

Festiwal teatru niemego odbędzie się 28 i 29 października.

Z kolei ponad 14,5 tysiąca złotych na zorganizowanie spartakiady dla osób niepełnosprawnych pod nazwą „Golgota Świętokrzyska” otrzymało Stowarzyszenie „Przyjacielska Dłoń”. Jak informuje Wojciech Bidziński, prezes organizacji, impreza odbędzie się 6 września na terenie sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie, a udział w niej weźmie pół tysiąca osób niepełnosprawnych.   
- Nasza spartakiada co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku udział zapowiedziało 500 osób z kilku świętokrzyskich powiatów. Zawodnicy rywalizować będą w pięciu konkurencjach. To m.in. rzut lotką, przeciąganie liny, piłka nożna oraz wyścig na wózkach inwalidzkich - wylicza Wojciech Bidziński.

Dofinansowanie na zorganizowanie imprezy o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym, czy rekreacyjnym otrzymało też m.in. Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „Start” Kielce, Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Łagiewnikach „Otwarte Serca”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama