Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa ma nowego prezesa

Data publikacji: 22.08.2019 14:35
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa
Kielce. 30.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Nowym prezesem Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej została Anna Tłuszcz, do tej pory pełniąca funkcję kierownika Ośrodka Nauki i Kultury Studenckiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Andrzej Bujak, pełniący obowiązki przewodniczącego rady nadzorczej KSM informuje, że do konkursu zgłosiło się 8 chętnych. W ostatnim etapie - rozmowie kwalifikacyjnej wzięły udział trzy osoby: Tomasz Bogucki, były przewodniczący kieleckiej Rady Miasta, Ewa Mikołajczyk oraz Anna Tłuszcz i to ostatnia kandydatka w tajnym głosowaniu zdobyła największe poparcie rady nadzorczej.

- Podczas rozmowy, uczestnicy musieli przedstawić wizję funkcjonowania spółdzielni. Członkowie rady nadzorczej mieli szeroki wachlarz pytań, między innymi dotyczący wykorzystywania środków unijnych. Ostatecznie rada zdecydowała się na wybór na funkcję prezesa Annę Tłuszcz. Obecnie prowadzone są rozmowy z panią prezes dotyczące warunków pracy - powiedział Andrzej Bujak.

Jak informowaliśmy, Rada Nadzorcza spółdzielni odwołała poprzedni zarząd w maju. Z funkcją prezesa pożegnał się wówczas Piotr Wójcik, który na tym stanowisku pracował od kwietnia 2017 roku. Odwołani zostali też jego zastępcy - Henryk Wilk, odpowiadający za sprawy techniczne oraz zastępca prezesa zarządu do spraw ekonomicznych, a jednocześnie główna księgowa - Małgorzata Bęben.

Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa jest najstarszą i największą w regionie świętokrzyskim. Została założona w 1958 roku.

W budynkach należących do KSM mieszka około 27 tysięcy osób.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama