Drużyna PiS odwiedziła świętokrzyski kurort

Data publikacji: 22.08.2019 22:37
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu od lewej: senator Jacek Włosowicz, pełnomocnik zarządu powiatowego Prawa i Sprawiedliwości Jan Bartosik, poseł Bogdan Latosiński, poseł Maria Zuba, poseł Krzysztof Lipiec, Patrycja Iwańska-Bęben, poseł Marek Kwitek, Zbigniew Koniusz

Na zdjęciu od lewej: senator Jacek Włosowicz, pełnomocnik zarządu powiatowego Prawa i Sprawiedliwości Jan Bartosik, poseł Bogdan Latosiński, poseł Maria Zuba, poseł Krzysztof Lipiec, Patrycja Iwańska-Bęben, poseł Marek Kwitek, Zbigniew Koniusz
Busko-Zdrój. 22.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W Busku-Zdroju zaprezentowano świętokrzyskich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, którzy wystartują w październikowych wyborach do sejmu i senatu. W imieniu zarządu powiatowego partii przedstawił ich pełnomocnik Jan Bartosik. Tym samym uroczyście rozpoczęto kampanię PiS w powiecie buskim.

Jan Bartosik poinformował, że zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatów do parlamentu. W całym powiecie do tej pory zebrano ich około 3,5 tysiąca.

- Chciałbym podziękować działaczom, sympatykom PiS, ale i mieszkańcom za tak duże poparcie naszych kandydatów. Liczymy na każdy państwa głos - powiedział Jan Bartosik.

Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur PiS przypomniał o głównych treściach programowych, którymi politycy ugrupowania zajmowali się w mijającej kadencji, to m.in. Rodzina 500 plus, 300 plus, czy obniżenie podatku. Jak dodał - o wszystkich tych ważnych inicjatywach przypomina i będzie przypominał wędrujący po różnych miejscowościach partyjny baner wyborczy.

- Od następnego roku podatkowego wszyscy, których dotyka ten najniższy próg podatkowy będą mieli ten próg obniżony o jeden punkt procentowy. My zabiegamy o to, aby portfele Polaków były bogatsze o to, aby polscy obywatele mieli poczucie godności, o którą tak zabiegaliśmy w tej kadencji, tak byśmy nie mieli poczucia obywateli drugiej kategorii w Unii Europejskiej - zaznacza poseł Krzysztof Lipiec.

- Ponidzie z PiS-em idzie, ale i świętokrzyskie z PiSem idzie - powiedział Zbigniew Koniusz, który kandyduje do sejmu z Ponidzia. Jak dodaje, wiele programów udało się nam zrealizować, z pewnością uda się jeszcze więcej.

- Determinacja ludzi jest bardzo duża. Myślę, że kontynuując nasze poprzednie hasło „Słuchać ludzi i zmieniać Polskę” dziś z dumą możemy prezentować nowy, dobry czas dla Polski- mówi Zbigniew Koniusz.

Z kolei kandydatem do izby wyższej jest obecny senator Jacek Włosowicz. Według niego- ostatnie 4 lata, to czas zmian w kraju, zmian, które zostały obiecane i zrealizowane. Jacek Włosowicz podkreśla, że wiele udało się osiągnąć, jednak jeszcze sporo wyzwań przed partią.

- Sądzę, że szybko i sprawnie zarejestrujemy nasze listy, by móc spotkać się z państwem i skupić się na przedstawianiu nowego programu zarówno dla rolnictwa, jak i całej Polski. Wierzę, że zaufacie nam i spodoba się program, który zostanie przedstawiony dokładnie tak, jak stało się to 4 lata temu, a my przez następne 4 lata bardzo sprawnie i solidnie z tego programu się rozliczymy - zaznacza Jacek Włosowicz.

Poseł Maria Zuba powiedziała, że spotkania polityków PiS z mieszkańcami powiatu buskiego owocowały szeregiem korzystnych zmian. Jak zaznaczyła - obecni posłowie, jak i kandydaci, to osoby wiarygodne, pracowite i rzetelne. Według posłanki - Busko potrzebuje Prawa i Sprawiedliwości. Maria Zuba przypomina, że to dzięki PiS uzdrowisko nie przeszło w prywatne ręce, a i bezrobocie w powiecie jest mniejsze.

- Ta krótka kampania wyborcza, która będzie trwała do 11 października będzie serią spotkań, aby przypomnieć, zaakcentować to, co jeszcze należy zrobić. W naszym województwie mamy mniejsze bezrobocie niż 4 lata temu, kiedy to w kraju było 9,8 procent bezrobotnych, a dziś 5,6. Program PiS, to program zrównoważonego rozwoju. Zapraszamy do współpracy, rozmów, do szukania rozwiązań, tak, abyśmy mogli dalej ten dobry czas dla Polski, dla Polaków, dla województwa kontynuować - mówiła Maria Zuba.

Z kolei poseł Marek Kwitek zwracał uwagę na walory Ponidzia pod względem turystycznym, ale i pod kątem bardzo żyznych i dobrych gleb, na których dobrze rozwija się rolnictwo, sadownictwo i ogrodnictwo. Poseł zaznaczył, że to właśnie na Ponidziu produkuje się bardzo dobrą żywność, która może być atutem. Poseł przypomniał, że to rząd PiS wprowadził ustawę o handlu detalicznym, dzięki której rolnicy mogą przetwarzać żywność zarówno zwierzęcą jak i roślinną tylko za zgłoszeniem bez skomplikowanych przepisów, a co za tym idzie mogą sprzedawać bezpośrednio do konsumenta jak i do sklepów.

- To my stworzyliśmy najlepsze przepisy pod tym względem w Europie i chcemy też to kontynuować. Chcemy zmniejszać skutki suszy, stąd program małej i dużej retencji. Opracowywany jest w tej chwili program dwuletni, gdzie chcemy wyasygnować ponad 12 miliardów na studnie, na oczka i chcemy ten program retencji powiązać z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym. Plan dla polskiej wsi jest już realizowany i tylko PiS gwarantuje, że on będzie dalej realizowany - zaznaczył poseł Kwitek.

Poseł Bogdan Latosiński z kolei zwracał uwagę na stworzenie lepszych warunków komunikacyjnych pomiędzy Buskiem, a stolicą województwa. Przypomina również o jakże ważnym przywróceniu połączeń kolejowych.

- Problem ten dotyka kuracjuszy. Potrzebne jest bardzo szybkie i dobre połączenie. Kuracjusze przyjeżdżający pociągami przesiadają się do busa i nie mają gdzie włożyć bagaży. Busko potrzebuje też kolei, to musimy włożyć dużo trudu, aby przygotować infrastrukturę przystankową w poszczególnych miejscowościach - mówi. 

Patrycja Iwańska-Bęben obecna przewodnicząca Forum Młodych PiS  poinformowała, że już wkrótce w Busku-Zdroju nastąpi otwarcie nowej działalności „młodzieżówki PiS”. Jej zdaniem - młodzi busczanie mają wiele inicjatyw, zrzeszają się i chcą działać na rzecz lokalnej społeczności.

- Zachęcam ludzi młodych, by przychodzili do nas, aby się integrowali w Busku. Chcemy ich wspierać. To, że tutaj jesteśmy pokazuje, że wsłuchujemy się w młodych ludzi. Zakończyliśmy serię pikników rodzinnych, podczas których rozmawialiśmy z ludźmi. Wiemy, jak działać - zaznacza.

Kandydatem w tegorocznych wyborach do parlamentu jest również prof. Krzysztof Bielecki - słynny chirurg, honorowy obywatel Buska-Zdroju oraz poseł Michał Cieślak. Jednak z wielu względów nie udało im się dotrzeć na planowaną w Busku-Zdroju konferencję.

Reklama