Ruszają ponownie prace przy budowie hali sportowej w Skarżysku

Data publikacji: 23.08.2019 08:53
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
SkarżyskoKamienna. Zawalona hala sportowa przy II LO

Skarżysko-Kamienna. Zawalona hala sportowa przy II LO
21.07.2019 / Fot. KP PSP w Skarżysku

W przyszłym tygodniu rozpocznie się ponownie budowa hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej. Przed miesiącem runęła ściana powstającego obiektu.

Powiat skarżyski prowadzi kilka inwestycji sportowych, jedną z największych jest hala sportowa przy II LO, z której mają korzystać także uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Armii Krajowej.

Obiekt miał być oddany do użytku na początku września, jednak 21 lipca podczas burzy zawaliła się ściana budowanej hali. Nikomu nic się nie stało, choć część ściany przewróciła się również na budynek gospodarczy stojący na posesji prywatnej. Bezpośrednio po zdarzeniu miejsce trzeba było zabezpieczyć i określić przyczynę katastrofy, a prace zostały wstrzymane.

Po miesiącu gotowa jest ekspertyza w tej sprawie. Jak informuje członek zarządu powiatu skarżyskiego Adam Ciok - nie wykazała nieprawidłowości w planach. Nie trzeba ich więc zmieniać, a wykonawca może wrócić na plac budowy.

Ściana, która runęła pod naporem wiatru zostanie ponownie wybudowana, a cała budowa opóźni się o ponad miesiąc. Hala ma mieć ponad tysiąc metrów kwadratowych powierzchni. Inwestycja kosztuje 6,5 miliona złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama