Bajkowe Lato z Radiem Kielce. Niemcy

Data publikacji: 23.08.2019 08:55 / Data aktualizacji: 23.08.2019 12:35
Autor: Stanisław Blinstrub , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Hameln. Muzeum. Próba wyjaśnienia co stało się z dziećmi

Hameln. Muzeum. Próba wyjaśnienia co stało się z dziećmi
23.08.2019 / Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Czy krasnoludki żyły naprawdę? Okazuje się, że tak. Byli to chłopcy, którzy pracowali w niemieckich kopalniach. Przez to, że nieodpowiednio się odżywali i mało przebywali na słońcu, bardzo szybko się starzeli, jednak ich wzrost zawsze pozostawał ten sam.

Ich historię spisali Bracia Grimm. W opowieści zestawili ją z prawdziwą postacią Królewny Śnieżki. Jej pierwowzorem była Margaretha von Waldec, córka hrabiego Filipa IV Waldeck-Wildungen i jego pierwszej żony Małgorzaty Ostfriesland. Jej historia nie była szczęśliwa. Jej mama zmarła przy porodzie, a ona sama prawdopodobnie została otruta.

Wszyscy, którzy lubią opowieści Braci Grimm, a szczególnie Królewnę Śnieżkę, powinni zajrzeć do miasteczka Bergfreiheit w Niemczech. Znajduje się tam dom, w którym według legend mieszkali górnicy, będący pierwowzorem znanych z baśni siedmiu krasnoludków.

Z Bergfreiheit warto pojechać do miasteczka Hameln. To właśnie tutaj przed wiekami, można było usłyszeć muzykę znanego Flecisty. Na jego cześć całe miasto przystrojone jest szczurami. Można je zobaczyć na kostce brukowej, budynkach, a nawet na przyulicznych znakach.

Hameln. Panorama Miasta23.08.2019 / Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Reklama