Ekspresowa „siódemka” będzie dłuższa

Data publikacji: 23.08.2019 10:52
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Bliżej do budowy kolejnego fragmentu trasy S7 w kierunku Krakowa. Na przełomie sierpnia i września ogłoszony zostanie przetarg na 19-kilometrowy odcinek od granicy województwa świętokrzyskiego do węzła w Miechowie.

O tym, że przetarg na budowę tego odcinka może zostać wkrótce rozpisany poinformował na portalu społecznościowym Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

Z zapowiedzi wynika, że postępowanie zostanie rozpisane w ciągu najbliższych dni. Będzie to możliwe m.in. dzięki przyznaniu dodatkowych pieniędzy z budżetu ministerstwa na ten cel.

Odcinek od Miechowa do granicy województwa ma prawie 19 kilometrów. Oprócz samej dwujezdniowej drogi trzeba tam wybudować dwa węzły - Książ Wielki i Miechów. Na trasie powstanie też około czterdziestu obiektów inżynierskich - mostów, wiaduktów, estakad i przepustów. Powstaną też dwa miejsca obsługi podróżnych - MOP Giebułtów przy jezdni w stronę Kielc i MOP Małoszów przy trasie w kierunku Krakowa. Trasa ma być gotowa do 2023 roku.

Trwają także przygotowania na innych fragmentach S7 w kierunku Krakowa. Pozyskiwane są między innymi brakujące decyzje środowiskowe. Tymczasem świętokrzyski fragment ekspresowej "siódemki" jest już niemal w całości gotowy. Budowany jest brakujący odcinek między Skarżyskiem, a granicą województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego.

Z deklaracji drogowców wynika, że trasa może być przejezdna nawet do końca tego roku. Oznaczałoby to, że budowlańcy wyprzedziliby zakładany harmonogram o niemal pół roku.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama