Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji

Data publikacji: 23.08.2019 11:58
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jędrzejowscy policjanci zatrzymali 32-letniego kierowcę osobowego opla. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję.

Jak poinformował Michał Kowalczyk, oficer prasowy komendy w Jędrzejowie - funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sobków z udziałem pojazdu osobowego i ciężarowego. Udali się na miejsce. Jak ustalili, 32-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego prawdopodobnie nie zachował ostrożności. Jego auto na zakręcie zderzyło się z prawidłowo jadącym ciężarowym renault.

Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wizytę w gminie Sobków mężczyzna zakończył w policyjnej celi. Dziś złoży wyjaśnienia, a jego zachowaniem zajmie się sąd.

Pomimo braku przyzwolenia społecznego, doniesień medialnych o tragediach drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących nadal zdarzają się osoby, które świadomie siadają za kierownicę, stając się śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Tylko w tym tygodniu jędrzejowscy policjanci zatrzymali 24 nietrzeźwych kierowców.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama