Drużyna PiS spotkała się z mieszkańcami Pińczowa

Data publikacji: 23.08.2019 17:05
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Konferencja prasowa PiS w Pińczowie. Na zdjęciu od lewej Teresa Krysińska Zbigniew Koniusz  kandydat na Sejm RP  poseł Krzysztof Lipiec Janina Krzepkowska Jan Bębenek Elżbieta Furman

Konferencja prasowa PiS w Pińczowie. Na zdjęciu (od lewej): Teresa Krysińska, Zbigniew Koniusz – kandydat na Sejm RP, poseł Krzysztof Lipiec Janina Krzepkowska, Jan Bębenek, Elżbieta Furman
23.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Na dobre rozpoczęła się kampania wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Szef świętokrzyskiego PiS Krzysztof Lipiec wraz z kandydatem tej partii do Sejmu z powiatu pińczowskiego, doktorem Zbigniewem Koniuszem oraz działaczami powiatowymi odwiedzili Pińczów.

Poseł Krzysztof Lipiec podkreślił w swoim wystąpieniu, jak ważna jest praca rolników. Przy tym przypomniał o kolejnej edycji świętokrzyskiego projektu pn. „Polska - Ziemia”. Poseł zaznacza, że jest to jedno z najważniejszych rozwiązań, jakie w ostatnim czasie rząd wprowadził na rzecz poprawy sytuacji w rolnictwie w tym dbałości o konsumentów.

Lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości przypomniał o ogłoszonym w ubiegłym roku „Planie dla Wsi”, w ramach którego ma powstać m.in. narodowy holding spożywczy.

- Staramy się tworzyć takie mechanizmy, żeby tam, gdzie funkcjonują polscy przedsiębiorcy zajmujący się tego typu działalnością, mieli silniejszą pozycję, byli wzmocnieni. Tworzymy dobre warunki do eksportu żywności. W tym roku osiągniemy bardzo rekordowy eksport, bo na kwotę 30 miliardów euro. To jest oznaka tego, że z roku na rok eksport polskiej żywności na rynki zachodnie cały czas wzrasta - mówi poseł.

Parlamentarzysta przytoczył m.in. założenia projektu ustawy, który zakłada wprowadzenie cen referencyjnych, dzięki którym rolnicy produkujący żywność mieli ze sprzedaży jak największe korzyści, a konsumenci nie płaciliby wygórowanych cen.

- To rozwiązanie zostało dobrze przyjęte przez rolników. Niebawem zajmie się tym Sejm. Do tej pory bywało tak, że ten, kto był najważniejszy w tym łańcuchu dostaw żywności był w nim najsłabiej usytuowany. To również wzmocni pozycję konsumenta. Również ograniczy zbyt nadmierną aktywność pośredników, którzy w tym łańcuchu czują swoją pozycję jak najmocniej, bo tak naprawdę oni z tego uzyskują krocie, a uczestniczą tylko w pośrednictwie dostaw tej żywności - tłumaczy szef świętokrzyskich struktur PiS.

Poseł dodaje, że bardzo dużo rozwiązań, które wprowadził rząd PiS sprawdza się w rzeczywistości. Również takim przykładem jest sprzedaż bezpośrednia.

- Kiedyś było tak, że rolnik, który chciał sprzedać swoje produkty, najczęściej był przeganiany przez straż miejską. Dziś jest to uregulowane w sposób ustawowy. Taka sprzedaż jest możliwa, a jeśli jeszcze dołożymy do tego sprawę przetwarzania żywności w gospodarstwach rolnych, a więc rolnik nie będzie musiał sprzedawać tego, co mu urośnie na polu, ale będzie mógł to przetworzyć i sprzedać po wyższej cenie - dodaje poseł.

Kolejnym ważnym tematem poruszonym przez Krzysztofa Lipca była Ochotnicza Straż Pożarna. Poseł przypomniał, że na jednym z posiedzeń Sejmu została uchwalona ustawa dotycząca wzmocnienia pozycji tych jednostek. Jak mówi, zadania przypisane w statutach Ochotniczej Straży Pożarnej zostały podniesione do rangi ustawowej.

- Państwo będzie kierowało więcej pieniędzy dla Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku przewidzianych jest 82 miliony złotych - to duże fundusze dla straży - zaznacza lider.

Z kolei Zbigniew Koniusz podkreśla, że ma nadzieję, że jego osoba już wkrótce znajdzie się w gronie osób, które aktywnie włączą się w przebudowę Polski, województwa i powiatu. Jak dodaje, statek, który objęła załoga PiS, jakim jest Polska, wpłynął na szerokie wody rozwoju.

- Załoga, której jednym ze sterników jest poseł Krzysztof Lipiec, wprowadziła ten statek w kierunku, w którym chcielibyśmy płynąć dalej, przez kolejne cztery lata. Ciągle mało nas, żeby zmieniać Polskę. Zróbmy wszystko, aby 14 października było nas jak najwięcej - mówi Zbigniew Koniusz.

Z kolei Jan Bębenek, radny powiatu pińczowskiego, pełnomocnik PiS w powiecie pińczowskim przypomniał, że od października rusza zmiana, jaką jest obniżenie podatku z 18 na 17 procent. Jak dodaje, to tylko część zmian w systemie podatkowym, które wprowadza PiS.

Podczas spotkania poseł odniósł się również do programu rodzina 500 plus. Jak mówi, wsparciem zostało objętych ponad 6 mln 800 tysięcy polskich dzieci. Poseł podkreśla, że w mijającej kadencji udało się wyprowadzić polskie rodziny z ubóstwa. Dziś PiS chce postawić na polską gospodarkę i rozwój przedsiębiorczości.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama