Sołtysi z Chmielnika powalczą o zwycięstwo

Data publikacji: 24.08.2019 07:39
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.08.2018 Zrecze Chałupczańskie. IV Gminny Turniej Sołtysów

25.08.2018 Zrecze Chałupczańskie. IV Gminny Turniej Sołtysów
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Butla złota” czy „Miszmasz” to nazwy zaledwie dwóch z niemal 10 konkurencji, z jakimi zmierzą się sołtysi z gminy Chmielnik. Dziś w Zreczu Chałupczańskim odbędzie się V Gminny Turniej Sołtysów.

Impreza w tym roku obchodzi swój mały jubileusz. Po raz pierwszy została zorganizowana pięć lat temu, w miejscowości Suliszów. Następnie gospodarzami były sołectwa Grabowiec, Celiny, Zrecze Chałupczańskie, a teraz jest Zrecze Duże, choć impreza odbywa się przy świetlicy w Zreczu Chałupczańskim.

Zgodnie z regulaminem, zaszczyt bycia gospodarzem imprezy w kolejnym roku przysługuje zwycięzcy. Na razie nikomu nie udało się powtórzyć sukcesu.

W tegorocznym turnieju, spośród 26 sołectw, jakie znajdują się w gminie Chmielnik, udział w zabawie potwierdziło 15 sołtysów. Jak mówi Alicja Adach-Białowąs, specjalista do spraw promocji gminy i organizacji imprez kulturalnych z Chmielnickiego Centrum Kultury, zabawa służy integracji i aktywizacji sołtysów.

- To jest szczególna grupa naszych przedstawicieli. Ważne, żeby mieli ze sobą kontakt, a to jest dobra okazja, by nawiązały się więzi między nimi. Bo razem tworzą coś bardzo ważnego, jak różne wydarzenia na wsiach. Dzięki tej imprezie tworzą się relacje, które procentują w przyszłości - podkreśla.

Sołtysi, a także przedstawiciele poszczególnych miejscowości będą ze sobą rywalizowali w turnieju, ale nie zabraknie też konkursów i zabaw dla uczestników w różnym wieku. Zaplanowano występy młodych artystów, koncert zespołu Extrakt oraz poczęstunek. Początek imprezy o godzinie 17.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama