Amfiteatr Kadzielnia znów w centrum uwagi. Tym razem za sprawą kabaretonu

Data publikacji: 24.08.2019 21:54 / Data aktualizacji: 25.08.2019 09:36
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
24.08.2019 Kielce. Świętokrzyska Gala Kabaretowa. Kabaret Moralnego Niepokoju

24.08.2019 Kielce. Świętokrzyska Gala Kabaretowa. Kabaret Moralnego Niepokoju
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Najlepsze skecze mijających wakacji oraz premierowe numery można było zobaczyć na kieleckiej Kadzielni w ramach Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej. Impreza odbyła się już po raz siódmy i na stałe wpisała się w kalendarz letnich, telewizyjnych kabaretonów. Jak mówili obecni na widowni goście, wydarzenie to jest znakomitą promocją naszego regionu.

Gospodarzem wieczoru, od początku istnienia tej imprezy są kielczanie, Kabaret Skeczów Męczących. Nie inaczej było w tym roku. Oprócz nich na scenie pojawiły się - Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Nowaki, Szymon Łątkowski, Jerzy Kryszak, Kabaret K2, Kabaret Czesuaf, Kabaret Zachodni czy Laura Breszka.

Bilety na kabareton, jak co roku, rozeszły się bardzo szybko. Trzy miesiące temu bilety kupował Krzysztof Galas z Dąbrowy Górniczej i już wybór był mocno ograniczony. Specjalnie na ten wieczór przyjechał z żoną Iwoną i synem. W Amfiteatrze Kadzielnia znaleźli się po raz pierwszy.

- Chyba ostatnie trzy bilety tutaj kupiłem, były jeszcze jakieś wolne miejsca wyżej, ale chciałem, żebyśmy siedzieli bliżej sceny - mówił Krzysztof Galas.

- Chcieliśmy przyjechać i zobaczyć, jak to jest tutaj. I jest bardzo ładnie, bardzo mi się tutaj podoba – dodawała jego żona.

Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, które jest współorganizatorem wydarzenia, podkreśla, że Świętokrzyska Gala Kabaretowa jest imprezą, która ma ogromną wartość promocyjną.

- Cieszy się bardzo dużą popularnością, dużą oglądalnością, a na dodatek jest transmitowane w dobrym czasie antenowym, co pozwala pokazać piękne zakątki Świętokrzyskiego. Bardzo się cieszymy, że także w tym roku ta gala jest u nas - mówiła.

Wiceminister sportu i turystyki, Anna Krupka zaznaczyła, że w ostatnich tygodniach Amfiteatr Kadzielnia znów jest miejscem dużych wydarzeń telewizyjnych.

- Miliony telewidzów widzą piękno naszej Kadzielni, a to jest naprawdę najpiękniejszy amfiteatr w Polsce i w Europie i jestem przekonana, że to jest przede wszystkim doskonała promocja Kielc i województwa świętokrzyskiego - powiedziała.

Senator Krzysztof Słoń zauważył, że Polacy potrzebują rozrywki na dobrym poziomie, a Świętokrzyska Gala Kabaretowa taką gwarantuje.

- Dobrze, że urząd marszałkowski, zarząd województwa świętokrzyskiego wykorzystuje takie tendencje i promuje poprzez chociażby transmisję takich imprez, jak ta dzisiejsza, nasze województwo, wszystkie jego piękne zakątki, między innymi tę unikatową Kadzielnię. To jest nasz produkt promocyjny - przyznał.

Z kolei członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Marek Bogusławski dodał, że wszystko pięknie się zgrało.

- Piękne otoczenie, ciekawe wydarzenie, dobra pogoda. Wszystko, co jest potrzebne do dobrego wypoczynku - mówi.

Świętokrzyska Gala Kabaretowa była częścią dwudniowego Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji. W niedzielę część muzyczna. O miano Przeboju Lata będą walczyć utwory polskich wykonawców, między innymi Sarsy, Cleo, Roksany Węgiel, Piotra Cugowskiego, Margaret, czy zespołu Enej. Na scenie zaprezentują się też zagraniczne gwiazdy: Alvaro Soler czy Netta - tegoroczna zwyciężczyni Eurowizji. Koncert poprowadzą Patrycja Kazadi, Maciej Rock oraz kabareciarz Igor Kwiatkowski.

Obie części można na żywo oglądać w telewizji Polsat. Ubiegłoroczne transmisje telewizyjne, w oba dni, obejrzało łącznie prawie 5 milionów widzów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama