Sołtysi z Chmielnika stanęli w szranki

Data publikacji: 25.08.2019 07:28
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Zrecze Chałupczańskie. V Gminny Turniej Sołtysów

Zrecze Chałupczańskie. V Gminny Turniej Sołtysów
24.08.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

15 sołtysów z gminy Chmielnik stanęło do walki w V Gminnym Turnieju Sołtysów. Była rywalizacja, ale ostatecznie najważniejsza okazała się dobra zabawa, której nie brakowało. Impreza odbyła się w sobotę w Zreczu Chałupczańskim.

W gminie Chmielnik jest 26 sołectw, ale do zmagań turniejowych przystąpiło 15. Konkurs odbywa się od pięciu lat. Po raz pierwszy został zorganizowany w miejscowości Suliszów. Od tego czasu, organizatorem kolejnego spotkania jest to sołectwo, które wygra.

Przed rokiem bezkonkurencyjna okazała się była już sołtys Zrecza Dużego. Od niedawna władzę w tej miejscowości sprawuje Małgorzata Pietrykowska i, jak mówi, to jej właśnie przypadł zaszczyt zorganizowania V edycji turnieju.

- Ja zawsze powtarzam, że my nie mamy rządzić, tylko słuchać swoich mieszkańców. Mamy być motorem, a oni będą naszym paliwem - mówiła sołtys Zrecza Dużego.

Takie podejście sprawdzało się podczas sobotniej zabawy, bo w niektórych konkurencjach potrzebna była pomoc mieszkańców.

Rywalizacji nikt nie brał na poważnie. Jak zaznaczył Paweł Wójcik, burmistrz Chmielnika, najważniejsza była wspólna zabawa.

- Integracja przede wszystkim. To też takie doświadczenie, że nie samą pracą żyje człowiek, nie tylko tymi obowiązkami, których sołtysi mają niemało, bo są ważnym ogniwem naszej pracy samorządowej, ale właśnie podczas takich ciekawych, humorystycznych dyscyplin, mogą pokazać swoją troszeczkę inną twarz - stwierdził.

Podczas zabawy odbyły się występy młodych artystów, koncert zespołu Extrakt, przygotowano też poczęstunek dla każdego uczestnika.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama