Piknik rodzinny przy kościele

Data publikacji: 25.08.2019 21:27
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Piknik rodzinny w Jędrzejowie

Piknik rodzinny w Jędrzejowie
Jędrzejów. 25.08.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

„Dziedzictwo lokalne w kierunku kultury” – pod takim hasłem na Placu Jana Pawła II przy kościele Św. Trójcy w Jędrzejowie odbył piknik rodzinny.

Impreza zorganizowana została przez Jędrzejowskie Towarzystwo Rodzin Katolickich Ab imo pectore. Jak powiedziała Karolina Jarosz, celem spotkania była integracja lokalnej społeczności oraz zaprezentowanie zdolnych mieszkańców miasta. Jak dodała - dziedzictwo lokalne to nie tylko zabytki i instytucje, ale również ludzie.

- W przypadku Jędrzejowa to nie tylko zegary w Muzeum im. Przypkowskich, czy kościoły jak Święta Trójca, czy Klasztor Ojców Cystersów, ale też ludzie, dzięki którym mamy lokalne dziedzictwo.

Dlatego dziś wystąpili lokalni artyści - poczynając od tych najmłodszych po tych najstarszych - podkreśliła współorganizatorka imprezy.  

Jak powiedział ks. Bartosz Michta z parafii Św. Trójcy w Jędrzejowie takie inicjatywy jak dzisiejszy piknik rodzinny, są bardzo ważne, ponieważ przyczyniają się do tego, ze jesteśmy razem.

- A to jest ważne, abyśmy byli jedną wielką wspólnotą i wspólnie spędzali czas, który również jest darem Pana Boga. To jest świetna okazja ku temu - podkreślał ks. Michta.

Podczas pikniku obok występów lokalnych artystów nie zabrakło m.in. potraw regionalnych oraz nauki salsy i zumby.

Piknik rodzinny w JędrzejowieJędrzejów. 25.08.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama