Hala sportowa w Mniowie wypięknieje dzięki ministerialnym środkom

Data publikacji: 26.08.2019 13:38
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu (od lewej): Michał Milcarz - zastępca wójta gminy Mniów, Krzysztof Słoń - senator PiS, Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, Maria Tomaszewska – wicedyrektor SP im. Jana Pawła II w Mniowie i Piotr Wilczak - wójt gminy Mniów

Na zdjęciu (od lewej): Michał Milcarz - zastępca wójta gminy Mniów, Krzysztof Słoń - senator PiS, Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, Maria Tomaszewska – wicedyrektor SP im. Jana Pawła II w Mniowie i Piotr Wilczak - wójt gminy Mniów
Mniów. 26.08.2019 / Fot. Daria Pycia / Radio Kielce

Hala sportowa przy szkole podstawowej w Mniowie już niebawem odzyska swój dawny blask. Będzie to możliwe dzięki wsparciu finansowemu z drugiej transzy programu "Sportowa Polska", realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jak informuje Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, dofinansowanie dla inwestycji w Mniowie wyniosło ponad 473 tysiące złotych.

- W ramach tych środków modernizacji zostaną poddane m.in. parkiet, oświetlenie hali. Sala gimnastyczna zyska nowe okna, drzwi, a także bramki i kosze do gry. Hala ma już swoje lata, dlatego jej remont jest konieczny - dodaje wiceminister.

Jak zaznacza Anna Krupka, z wyremontowanej hali przy Szkole Podstawowej w Mniowie będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale także członkowie lokalnych klubów sportowych, seniorzy i wszyscy mieszkańcy gminy, którzy uczestniczą w życiu kulturalnym lokalnej społeczności.

Piotr Wilczak, wójt gminy Mniów zaznacza, że jest wdzięczny Ministerstwu Sportu, za pozytywne rozpatrzenie wniosku dotyczącego wsparcia dofinansowania modernizacji hali sportowej przy szkole podstawowej.

- Hala to miejsce, które zasługuje na to, aby być wizytówką naszej gminy. Odbywa się tutaj wiele ważnych wydarzeń dla mieszkańców. Dlatego dziękuję świętokrzyskim parlamentarzystom za wsparcie tej inwestycji, która będzie korzystna nie tylko dla dzieci i uczniów, ale także całej gminy - mówi wójt.

Zdaniem senatora Krzysztofa Słonia, który także wspierał starania o modernizację hali sportowej w Mniowie, dzięki planowanej modernizacji ten obiekt będzie zdecydowanie bardziej nowoczesny, będzie mógł służyć młodzieży jak i mieszkańcom przez długie lata.

- Przekazanie ministerialnych środków dla hali w Mniowie, pokazuje, że nasz powiat jak i gminy z naszego powiatu są w orbicie zainteresowań ministerstwa i chcemy w ten sposób inwestować w rozwój dzieci i młodzieży - zaznacza Krzysztof Słoń.

Remont hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mniowie może rozpocząć się jeszcze w tym roku. Zakończenie prac zaplanowane jest na 2020 rok.

Łącznie z drugiej transzy środków z programu "Sportowa Polska" do świętokrzyskich samorządów wpłynęło pięć milionów złotych m.in. na budowę hali sportowej w Strawczynku, czy remont boiska wielofunkcyjnego przy liceum im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie.

Reklama