Dwa razy więcej projektów w kieleckim budżecie obywatelskim [LISTA]

Data publikacji: 26.08.2019 13:44 / Data aktualizacji: 28.08.2019 10:23
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Radio Kielce

117 projektów, czyli dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku zostało złożonych do tegorocznego budżetu obywatelskiego Kielc. 37 z nich, czyli jedna trzecia, należy do tzw. projektów miękkich, będących nową, wprowadzoną od tego roku kategorią, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły na takie inicjatywy jak festiwale, koncerty, czy wydarzenia sportowe.

Jak mówi Anita Lagierska pełniąca funkcję dyrektora Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej, miasto jest bardzo zadowolone z tego rekordowego wyniku. Przeważają inwestycje małe, takie jak budowy boisk, siłowni i placów zabaw, czy ścieżek rowerowych. Znalazły się jednak także mniej oczywiste pomysły mieszkańców.

- Jeden z nich zakłada budowę tężni solankowych w centrum miasta. Większość jednak stanowi typowe inicjatywy społeczne. Wśród projektów miękkich przeważają akcje społeczne i kulturalne.
Teraz projekty zostaną przeanalizowane przez wydziały merytoryczne. Omawiane będą m.in. zasadność inwestycji, miejsce w którym mają powstać, czy budżet potrzebny na realizację -mówi Anita Lagierska.

30 września opublikowana zostanie lista zweryfikowanych pomysłów. Na odwołanie się od decyzji pomysłodawcy będą mieli trzy dni. Listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy 8 października. Głosowanie nad projektami zakończy się 23 października.

WSZYSTKIE PROJEKTY ZGŁOSZONE W RAMACH KIELECKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NA 2020 ROK

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama