„Szlachetna Paczka” szuka wolontariuszy

Data publikacji: 26.08.2019 14:08
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka
Kielce. 09.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Organizatorzy dobroczynnej akcji „Szlachetna Paczka” poszukają osób, których zadaniem będzie zorganizowanie sztabu wolontariuszy, jak i samych wolontariuszy.

Pod okiem lidera dotrą oni do najbardziej potrzebujących w okolicy, przeprowadzą ankiety i zapytają o najpilniejsze potrzeby - informuje Aleksandra Kopeć, regionalny koordynator „Szlachetnej Paczki”.

- Liderem może zostać każdy, kto ukończył 18 lat. Taka osoba będzie odpowiedzialna za zbudowanie zespołu wolontariuszy, monitorowanie ich pracy, szukanie rodzin, do których trafi pomoc oraz za organizację samego finału akcji - dodała Aleksandra Kopeć.

W sumie potrzebnych jest około 30 liderów oraz 400 wolontariuszy. Dane poszczególnych rodzin w połowie listopada trafią na stronę internetową, gdzie darczyńcy sami będą mogli wybrać rodzinę i przygotować pomoc odpowiadającą jej potrzebom - informuje Konrad Jóźwik, lider akcji w oddziale Kielce-Wschód.

- Wolontariuszem „Szlachetnej Paczki” jestem już od trzech lat. W tym czasie byłem u wielu rodzin, którym wręczaliśmy paczki. To są niesamowite, pełne wzruszenia chwile. Emocje dotykają nie tylko te osoby, które paczkę otrzymują, ale również darczyńców i nas wolontariuszy - dodał Konrad Jóźwik.

Paczki do rodzin i osób potrzebujących trafią przed Świętami Bożego Narodzenia. W ubiegłym roku w województwie świętokrzyskim z takiej pomocy skorzystało ponad 700 potrzebujących, a w kraju około 19 tysięcy.

Aby zostać liderem, wystarczy wejść na stronę internetową www.superw.pl lub www.szlachetna.paczka.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

W Polsce, akcja „Szlachetna Paczka” realizowana jest od 2001 roku, a w Kielcach od 13 lat.

Reklama