W Suchedniowie można kupić oryginalne pocztówki

Data publikacji: 26.08.2019 14:34
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Suchedniów. Pocztówki autorstwa Radosława Kowalika

Suchedniów. Pocztówki autorstwa Radosława Kowalika
Fot. Radosław Kowalik /

Turyści i zwiedzający będą mogli kupić 20 oryginalnych pocztówek Suchedniowa. Zostały one przygotowane przez miejscowego artystę i fotografika Radosława Kowalika.

Każda opatrzona jest zabawnym komentarzem. Jak mówi artysta inspiruje do otaczająca rzeczywistość. Stąd na przykład pocztówkę przedstawiającą zamknięty przejazd kolejowy opatrzył komentarzem „Suchedniów. Tu zawsze znajdziesz chwilę na refleksję”.

Na pocztówkach są także kolumny z zabytkowego cmentarza w Suchedniowie, budynek Ośrodka Sportu i Rekreacji czy młyn w Jędrowie. Wiele miejsca poświęca naturze. Jest więc jeleń na rykowisku, czy rowerzysta jadący z górki.

Na potrzeby Święta Kaszy została przygotowana pocztówka „Tu myszka kaszkę warzyła” z wizerunkiem wagi sklepowej i myszy, która waży ziarna na szalkach.

Radosław Kowalik zapowiada, że kolejnym krokiem będzie utworzenie kalendarza z suchedniowskich pocztówek. Będą także powstawały kolejne nawiązujące do uroków Ostojowa, czy Michniowa.

Na pocztówkach są wykorzystywane zdjęcia artysty lub zbierane od kilku lat fotografie. Pocztówki można kupić podczas imprez organizowanych w Suchedniowie, na stronie internetowej autora oraz u partnerów sieci usług turystycznych „Suchedniów naturalnie”.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama