Miejsce do aktywnego wypoczynku pojawi się w Skarżysku

Data publikacji: 26.08.2019 17:33
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 23.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kończy się pierwszy etap budowy terenu rekreacyjnego w Skarżysku-Kamiennej na osiedlu Zachodnie. Powstanie tam między innymi skatepark, pumptrack, kompleks do boulderingu (wspinaczki po blokach skalnych, bez asekuracji liną), plac zabaw dla dzieci i ścieżka rowerowa.

Przy placu powstanie także budynek wielofunkcyjny z samoobsługową stacją naprawy rowerów, będzie tu działała świetlica środowiskowa i toaleta. Wybudowany zostanie parking i drogi dojazdowe.
Obecnie na ukończeniu jest budowa pumptracka, czyli toru do wyczynowej jazdy na rowerze, hulajnodze czy deskorolce.

Jak informuje rzecznik Urzędu Miasta Izabela Szwagierek określone parametry tej części placu były konsultowane z mistrzami Polski w jeździe na tego typu torach. Zostały już usypane i wylane tory do jazdy, ale nie wolno jeszcze korzystać z obiektu. Wprawdzie część mieszkańców po godzinach pracy ekipy budowlanej przychodzi, aby już "wypróbować" nowy plac, ale, do zakończenia prac wejście na teren budowy jest zabronione.

Budowa skateparku jest częścią dużego projektu rewitalizacji miasta, w jego skład wchodzi także remont przedszkola na osiedlu Zachodnim i odnowienie bursy szkolnej - tą częścią zajmuje się powiat skarżyski. Cały projekt wart jest ponad 13 milionów złotych, teren rekreacyjny to 8,5 miliona.

Dofinansowanie z RPO wynosi 80 procent. Wszystkie prace zostaną ukończone do września przyszłego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama