Nowa radna w gminie Skalbmierz

Data publikacji: 27.08.2019 15:32
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Małgorzata Grzyb

Na zdjęciu: Małgorzata Grzyb
Fot. Facebook / Małgorzata Grzyb

Małgorzata Grzyb wygrała sierpniowe wybory uzupełniające do Rady Miasta i Gminy w Skalbmierzu w powiecie kazimierskim. Nowa radna wejdzie w skład rady w miejsce zmarłego Jerzego Zygmunta Włosowicza.

Wojewoda Świętokrzyski na podstawie kodeksu wyborczego oraz po zaciągnięciu opinii Komisarza Wyborczego w Kielcach 14 czerwca wydał zarządzenie w sprawie wyborów uzupełniających, zaś datę wyborów wyznaczono na 25 sierpnia.

Podczas wyborów uzupełniających zagłosowali wyborcy z okręgu wyborczego nr 2, obejmującego część miasta Skalbmierz: ulice 1 Maja, Mickiewicza, Andersa, Pułaskiego, Kopernika, Partyzantów, Ppor. Brzozy II-go, Republiki Partyzanckiej i Jana Pawła II. Uprawnionych do głosowania jest tu 384 mieszkańców.

W sierpniowych wyborach zmierzyło się czterech kandydatów: 33 -letni Łach Tomasz Jan z KWW Tomasz Łach uzyskując 41 głosów, 40-letni Łudzik Krystian Kazimierz z KW SLD z wynikiem 11 głosów, Sikorski 61-letni Bolesław Karol z KWW Prawi i Sprawni otrzymując 30 głosów oraz 42-letnia Małgorzata Grzyb, która startowała w barwach własnego komitetu wyborczego z rezultatem 69 ze 151 oddanych głosów.

Małgorzata Grzyb ma złożyć ślubowanie podczas najbliższej sesji Rady Miasta i Gminy w Skalbmierzu. Wtedy oficjalnie obejmie mandat radnej.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama