Motoryzacyjne perełki w Kielcach i regionie

Data publikacji: 28.08.2019 11:48
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Pińczów. 21.09.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Mercedesy, triumphy, fordy mustangi, jaguary, saaby, fiaty i wiele innych aut będzie można podziwiać w trakcie IX Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, który w piątek rozpocznie się wyścigami i próbami zręcznościowymi na „Torze Kielce” w Miedzianej Górze. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 15.00.

W sobotę uczestnicy rajdu pojadą z Kielc przez Chęciny do Jędrzejowa. Około godziny 11.00 spodziewani są klasztorze cystersów w Jędrzejowie. Po południu będą w Morawicy. O godzinie 16.00 na parkingu przed Urzędem Miasta i Gminy rozpocznie się konkurs elegancji. W niedzielę tuż przed opuszczeniem regionu świętokrzyskiego, startujący w rajdzie zawodnicy, odwiedzą Ogród Botaniczny w Kielcach.

- Zapraszamy wszystkich miłośników zabytkowych samochodów do tych miejsc, które w tym roku odwiedzimy. Będzie można obejrzeć prawdziwe motoryzacyjne perełki. Najstarszym autem będzie brytyjski hilman z 1936 roku - powiedział komandor rajdu Ryszard Krzysztofik. 

W IX Międzynarodowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych, którego bazą będzie klasztor pallotynów na Karczówce, weźmie udział ponad czterdzieści załóg.   

Organizatorami imprezy są Automobilklub Kielecki, Koło Pojazdów Zabytkowych „Weteran” i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ryszard Krzysztofik. Patronem medialnym Polskie Radio Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama