Kolejny remont. Wielkie korki na 1 Maja i Jagiellońskiej

Data publikacji: 28.08.2019 13:19
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Remont skrzyżowania ulic 1 Maja i Jagiellońskiej

Remont skrzyżowania ulic 1 Maja i Jagiellońskiej
Kielce. 28.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Poważne utrudnienia w ruchu i potężne korki tworzą się na ulicach 1 Maja i Jagiellońskiej w Kielcach. Jak informowaliśmy, od godziny 10.00 w związku z remontem zmieniono organizację ruchu na skrzyżowaniu tych dwóch ulic.

Skrzyżowanie przebudowywane kilka lat temu wymaga remontu gwarancyjnego. W ostatnim roku zauważono tam koleiny, które muszą zostać usunięte.

Kierowcy przyznają, że przejazd jest zdecydowanie utrudniony, a korki tworzą się na przyległych ulicach.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach przypomina, że remont skrzyżowania powinien zakończyć się do jutra. Do przebudowy jest także zatoka autobusowa przy ulicy Jagiellońskiej. Tam drogowcy stwierdzili złuszczenie i deformacje betonu. Remont może potrwać aż 10 dni. W tym czasie zamknięta dla ruchu zostanie zachodnia jezdnia tej ulicy. Ruch w obu kierunkach odbywał się będzie pasem wschodnim. Z kolei przystanek autobusowy zostanie przeniesiony w stronę ulicy Miłej.

Niestety w związku z utrudnieniami na Jagiellońskiej doszło już do pierwszej kolizji. Na wysokości Zespołu Szkół Mechanicznych zderzył się motocykl z samochodem osobowym. W wyniku stłuczki ucierpiał mężczyzna prowadzący jednoślad. Ze złamaną ręką i potłuczeniami trafił pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego. Mężczyzna chciał ominąć tworzący się tam korek i wjechał na osobowe Volvo, które chciało włączyć się do ruchu.

Reklama