„PiS-bus" dotarł na Ponidzie

Data publikacji: 28.08.2019 14:00
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kandydaci PiS spotkali się z mieszkańcami BuskaZdroju

Kandydaci PiS spotkali się z mieszkańcami Buska-Zdroju
Busko-Zdrój. 28.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Przedstawiciele świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli drugi dzień podróży po miastach powiatowych województwa świętokrzyskiego. Dziś kandydaci ugrupowania wyruszyli z Buska-Zdroju specjalnym "PiS-busem", aby ponownie spotkać się z mieszkańcami województwa.

Poseł Michał Cieślak powiedział, że kandydaci chcą wysłuchać opinii i głosów mieszkańców o zrealizowanych programach rządu, ale także o tym, co trzeba zrobić w kolejnej kadencji.

- W przyszłej kadencji chcemy, aby od przyszłego roku trzynasta emerytura wprowadzona była na mocy ustawy, aby obowiązywała każdego roku. Chcemy rozbudować program 75 plus, czyli zwiększyć dostępność leków dla seniorów do specjalistycznych usług opiekuńczych oraz wprowadzić nowe rozwiązania dla waloryzacji emerytur - mówi poseł Michał Cieślak.

Parlamentarzysta przypomniał także, że bardzo ważną sprawą jest rozwój infrastruktury i w tym kontekście planowane połączenia kolejowe pomiędzy Warszawą, Kielcami, Tarnowem czy Nowym Sączem.

- To połączenie zostało wpisane już w kosztorys budowy centralnego portu komunikacyjnego i zatwierdzone - mówi poseł.

Kandydaci PiS spotkali się z mieszkańcami Buska-Zdroju. Na zdjęciu (od lewej): Maksymilian Ślusarczyk, Michał Cieślak - poseł, Marek Kwitek - poseł PiS, Zbigniew Koniusz i Hubert PrzybyszewskiBusko-Zdrój. 28.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Z kolei poseł Marek Kwitek zaznaczył, że wspólna polityka rolna jest jednym z programów, na który są przeznaczone ogromne pieniądze. Jak mówi, obecnie trwa konstruowanie budżetu Unii Europejskiej. Dla nas to duża szansa i powinniśmy zabiegać by uzyskać dla naszego kraju jak najlepsze rozwiązania.

Parlamentarzystom PiS towarzyszyli kandydaci partii w najbliższych wyborach m.in. Zbigniew Koniusz, Hubert Przybyszewski i Maksymilian Ślusarczyk.

Akcja będzie kontynuowana również m.in. w Końskich i Starachowicach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama