„PiS-bus" w trasie. Przystanek Końskie

Data publikacji: 28.08.2019 18:57
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
PiSbus w Końskich

"PiS-bus" w Końskich
Końskie. 28.08.2019 / Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

PiS-bus dotarł do Końskich. Przed Urzędem Miasta i Gminy prezes PiS w regionie, poseł Krzysztof Lipiec, przedstawił kandydatów z powiatu koneckiego.

Grzegorz Piec, obecnie starosta konecki, zwrócił uwagę na strategiczne położenie konecczyzny.

- Powiat konecki położony jest między trzema ważnymi województwami: łódzkim, mazowieckim i na obrzeżach świętokrzyskiego. W przyszłości chcielibyśmy to wykorzystać - zaznaczył starosta.

Urszula Przygodzka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, dziękowała za możliwość kandydowania z listy Prawa i Sprawiedliwości.

- Będę się starała zdobyć zaufanie wszystkich mieszkańców województwa. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zdobędę poparcie mieszkańców, znajomych, przyjaciół - mówiła kandydatka do sejmu.

Poseł Krzysztof Lipiec podkreślił, że w Planie Odpowiedzialnego Rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego m.in. na terenie powiatu koneckiego planowany jest Centralny Okręg Przemysłowy II. Chodzi o to, żeby na północy województwa odtworzyć ideę specjalnej strefy dla rozwoju przedsiębiorczości opartej na nowoczesnych technologiach.

- Tutaj jest bardzo mocny ludzki potencjał, doświadczona kadra, która była kształcona przez tych, którzy stworzyli Centralny Okręg Przemysłowy i mam przekonanie, że dla województwa świętokrzyskiego jest to świetna rzecz - mówił Krzysztof Lipiec.

Poseł Maria Zuba zwróciła uwagę na program Rodzina 500 Plus, który znacznie podniósł status życia polskich rodzin.

- Ten właśnie program spowodował, że wskaźnik ubóstwa, który był wśród dzieci - zauważa posłanka.

Poseł Marek Kwitek wskazywał na zmniejszenie deficytu krajowego.

- W 2007 roku kiedy kończyły się rządy PiS dług publiczny wynosił 600 miliardów złotych. Po 8 latach rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego dług przekroczył bilion złotych. Co my w tym czasie zrobiliśmy? Dług zaczął się zmniejszać i w najbliższym czasie dojdziemy do momentu, kiedy nie będzie deficytu w budżecie - mówi poseł.

Agnieszka Buras podkreślała konsekwencję obozu rządzącego.

- W tych czasach trudno jest zachować twardą i stabilną tożsamość. Prawo i Sprawiedliwość potrafi upomnieć się o prawa rodziny, katolików i praktycznie każdej grupy społecznej - podkreśla kandydatka.

Michał Cieślak zwrócił natomiast uwagę na to czym PiS chciałby się zająć w najbliższej kadencji.

- Reparacje wojenne oszacowane na 850 miliardów euro, sprawy seniorów i emerytów. Chcemy aby 13 emerytura była na poziomie legislacyjnym wypłacana co roku - wyliczał kandydat do sejmu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama