Pięć nowych połączeń autobusowych, aby ułatwić ludziom życie

Data publikacji: 28.08.2019 19:01
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Daria Pycia / Radio Kielce

Pięć połączeń autobusowych na terenie gmin: Bałtów, Waśniów, Ćmielów i Bodzechów powstanie w ramach rządowego programu, którego celem jest likwidowanie komunikacyjnych "białych plam".

Jak mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, powiat ostrowiecki podpisał umowę z wojewodą we wtorek, teraz szykuje się do wyłonienia przewoźnika. Dodaje, że nowe linie powinny funkcjonować we wrześniu, ale jeszcze nie wiadomo dokładnie kiedy. Wszystkie linie swój początkowy przystanek będą miały w Ostrowcu.

Pierwsza linia prowadzić będzie przez Okół, Bałtów, Wólkę Bałtowską, Wólkę Pętkowską i Michałów. Druga trasa przez: Borię, Stoki Stare, Stoki Duże, Rudę Kościelną, Borownię, Ćmielów, Krzczonowice, Przeuszyn i Trębanów. Trzecia do Czażowa przez Prusinowice i Waśniów. Czwarta do Wronowa, Mirogonowic przez Boksyce, Jeżów. Piąta do Broniszowic przez Mirkowice i Podszkodzie.

Częstotliwość kursowania będzie różna. Niektóre linie będą dostępne także w niedziele. Jak podkreśla Marzena Dębniak, podczas tworzenia nowych linii starostwo opierało się głównie na wnioskach poszczególnych gmin, które najbardziej znają potrzeby mieszkańców.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama